"Tāpat kā neticama šķita tik biezas sniega segas izveidošanās, tāpat neticamas šobrīd šķiet prognozes, ka jau svētdien daudzviet Latvijā būs ap 20 grādu siltums," tā vakar sociālajos tīklos raksta LTV laika ziņu apskatnieks Toms Bricis.

Reklāma

Pirmdiena un otrdiena Latvijā bija slapja un sniegaina. Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra (LVĢMC) dati liecina, ka biezākā sniega sega otrdien bija Kurzemē – Saldus novērojumu stacijā zemi klāja deviņi centimetri sniega, Stendē – desmit centimetri.

Kā ziņo LETA, šodien vakarpusē Latviju no dienvidiem sasniegs jauna nokrišņu zona, kas visā valstī nesīs lietu, kura ietekmē iepriekš izveidojusies sniega sega strauji kusīs. Gaisa temperatūra nedēļas vidū lielākoties būs +3, +8 grādu robežās. Nedēļas izskaņā pakāpeniski paaugstināsies atmosfēras spiediens, tāpēc laika apstākļi kļūs labvēlīgāki – nokrišņu būs mazāk un arī vējš nepūtīs tik stipri. Gaisa temperatūra kā nakts, tā arī dienas laikā būs augstāka – brīvdienās termometra stabiņš dažviet varētu pakāpties pat virs +15 grādu atzīmes, vēsta LETA.

Drīz plauks ievas. Kauguri, 23. aprīlis.

Kā lasāms Norvēģijas laika ziņu portālā – nākamās nedēļas sākumā jau no pirmdienas laiks būs vēl siltāks, piemēram, Rīgā un Daugavpilī – plus 21–22 grādi, Liepājā, Alūksnē plus 15–17 grādi. Tā ka prognozes liecina, ka arī 1. maija brīvdiena būs patīkami silta.

Biezākā sniega sega otrdien bija Kurzemē, par to liecina arī šis skats Durbes novadā.

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.