Pirms 36 gadiem iznāca laikraksta "Lauku Avīze" pirmais numurs.

Katrs kinoskatītājs zina, ka, seansam beidzoties, ekrānā vēl labu brīdi slīd noslēdzošie titri. Ne visi skatītāji tos cītīgi lasa, kinoteātros visbiežāk daudzi ceļas kājās, jau dzirdot pirmos noslēguma vārdus, televīzijas skatītāji atraujas no ekrāna vai pārslēdz programmu. Taču 

reiz lasīju kādas kinoskatītājas uzsvērto, ka viņa apzināti noskatās pilnīgi visus kinotitrus līdz galam aiz cieņas pret visiem cilvēkiem, kas bijuši iesaistīti kino tapšanas procesā.

Arī es bieži vien cenšos pievērst uzmanību filmu titriem (ja vien paspēj ātri slīdošos, maziem burtiem rakstītos vārdus izlasīt...). Un vienmēr nodomāju – cik interesanti, ka kinofilmu veidotāji uzskaita pilnīgi visus iespējamos darbiniekus – sākot no režisora, scenārija autora, galveno lomu tēlotājiem un beidzot ar šoferiem, gaismotāju palīgiem un "klapītes" turētājiem. Un prātoju – kāpēc gan mēs avīzē minam rakstu un fotogrāfiju autoru vārdus, bet neminam maketētāju, korektoru, šoferu vārdus? Jo arī viņi taču ir palīdzējuši iznākt katram laikraksta numuram. Šoferis aizveda žurnālistu un fotogrāfu pie raksta varoņa, maketētājs avīzes lapu sakārtoja tā, lai raksts lasītājam būtu pārskatāms, korektores parūpējās, lai nebūtu valodas kļūdu, atbildīgie redaktori organizēja visu rakstu tapšanas procesu, grāmatvedes pielika roku, lai autori par darbu saņemtu atlīdzību, pārdošanas un mārketinga nodaļas darbinieki gādāja par to, lai avīze nonāktu pie lasītājiem utt., u. t. jpr.

Protams, katrā avīzes numurā nevaram atļauties publicēt visu iesaistīto cilvēku amatus un uzvārdus – gadā izdodam gandrīz 250 laikraksta "Latvijas Avīze" numurus un tā būtu pārmērība. Taču šodien ir īpaša reize. 

Tieši pirms 36 gadiem – 1988. gada 9. janvārī – iznāca laikraksta "Lauku Avīze" pirmais numurs (2003. gada 1. decembrī laikraksts mainīja nosaukumu uz "Latvijas Avīze"). 

Tāpēc šajā numurā nosaukšu to darbinieku vārdus, bez kuriem laikraksts neiznāktu, nu labi, nepārspīlēsim, – avīze nebūtu tāda, kādu jūs to tagad saņemat un lasāt. Paldies visiem, kas ilgstoši devuši savu artavu laikraksta tapšanā un paldies jums, lasītāji, ka esat uzticīgi mums un abonējat un lasāt "Latvijas Avīzi".

Redaktori, žurnālisti, publicisti, mākslas kritiķi, citi autori – gan štata darbinieki, gan mūsu ārštata autori: Māris Antonevičs, Anita Bormane, Ivars Bušmanis, Sandra Dieziņa, Linda Dombrovska, Artis Drēziņš, Ināra Egle, Ieva Ēvalde, Uldis Graudiņš, Diāna Jance, Mārīte Kanča, Linda Kusiņa-Šulce, Ilze Kuzmina, Māra Libeka, Egils Līcītis, Juris Lorencs, Gints Narogs, Regīna Olševska, Ilmārs Randers, Viesturs Sprūde, Ilmārs Stūriška, Kristīne Stepiņa, Raivis Šveicars, Andris Tiļļa, Olafs Zvejnieks, Vivanta Volkova, Valdis Bērziņš, Zigmunds Bekmanis, Rūdolfs Bruss, Zigfrīds Dzedulis, Andris Grīnbergs, Atis Jansons, Atis Klimovičs, Vita Krauja, Lilija Limane, Anda Līce, Andris Ozoliņš, Rebeka Rogale, Ritvars Raits, Ilze Kalve, Daina Šulca, Māris Zanders, Frederiks Ozols, Māris Niklass, Rolands Repša, Ieva Līne, Gunta Enerūta, Ingrīda Harčenoka, Daiga Ķēdže, Inga Kaļva-Miņina, Gabriela Briede, Zane Dzene, Normunds Akots, Armands Kalniņš, Lāsma Gaitniece, Liāna Langa, Jūlija Dibovska, Armands Znotiņš, Ingrīda Burāne, Maija Svarinska, Tengizs Gogotišvili, Aleksejs Grigorjevs, Justīne Iie.

Fotogrāfi, mākslinieki: Dainis Bušmanis, Karīna Miezāja, Anatolijs Subhankulovs, Gatis Šļūka, Ēriks Ošs, Romans Vitkovskis, Agris Liepiņš.

Maketētāji, tehniskie darbinieki, krustvārdu mīklu autori: Jānis Bidzāns, Jānis Gruzdiņš, Indra Kundziņa, Āris Kundziņš, Zanda Birze, Dina Antuma-Jansone, Egils Kalnmalis, Ivars Šmelds, Jānis Ločmelis, Ivars Mauriņš, Lilita Podāne, Anda Straume, Daina Skribane, Ginta Bērziņa.

Korektores: Astrīda Čukure, Velta Vilcāne, Milda Klampe, Dagnija Krūmiņa, Ināra Telle.

Un tomēr man pietrūks vietas "noslēguma titriem"... 

Bet mēs noteikti zinām, ka bez jau iepriekšminēto uzņēmuma "Latvijas Mediji" dažādu izdevumu un nodaļu darbinieku, kā arī to daudzo jauko cilvēku palīdzības, kuri strādājuši iepriekšējos 36 gadus, avīze nebūtu tāda, kādu jūs to redzat šodien, tāda, kādu lasījāt kādreiz, un tāda, kādu turpināsit saņemt. Paldies visiem un turpinām – rakstīt un lasīt! Un paldies šoferiem Imantam un Ziedonim!

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.