"Jaunās vienotības" (JV) politiķis Valdis Dombrovskis uzskata, ka Eiropas Parlamenta (EP) vēlēšanu rezultāti Latvijā dod politisko un demokrātisko leģitimitāti viņa atkārtotai virzīšanai darbam Eiropas Komisijā (EK).

Reklāma

Politiķis intervijā LTV "Rīta panorāmai" atkārtoti pauda, ka ir gatavs trešo sasaukumu turpināt darbu EK, bet konkrētu lēmumu pieņemšana esot viņa partijas biedrenes, premjeres Evikas Siliņas rokās, kura solījusi uzreiz pēc vēlēšanām šim jautājumam ķerties klāt.

Dombrovskis pauda, ka JV mērķis bija uzvarēt EP vēlēšanās Latvijā.

Viņš atzīmēja, ka kopumā vēlēšanās proeiropeiskie spēki ir saglabājuši vairākumu EP un Eiropas Tautas partija arvien būs lielākā grupa EP. Attiecīgi politiķis lēš, ka pašreizējai EK vadītājai Urzulai fon der Leienai ir labas izredzes turpināt vadīt šo struktūru.

Partijas "Vienotība" priekšsēdētājs, finanšu ministrs Arvils Ašeradens, Eiropas Komisijas priekšsēdētājas izpildvietnieks Valdis Dombrovskis, Ministru prezidente, partijas "Vienotība" valdes locekle Evika Siliņa. Uzrunas partijas Jaunā Vienotība birojā pēc vēlēšanām.

Kā ziņots, EP vēlēšanās Latvijā uzvarējusi "Jaunā vienotība", otrajā vietā atstājot Nacionālo apvienību, un abi politiskie spēki tikuši katrs pie diviem EP deputāta mandātiem. Savukārt "Apvienotais saraksts", "Latvijas attīstībai", "Latvija pirmajā vietā", "Progresīvie" un "Saskaņa" vēlēšanās ieguvušas katra pa vienam EP deputāta mandātam. Dombrovskis vēlēšanās bijis visvairāk plusus saņēmušais politiķis.

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.