Ārlietu ministra amatam tiks virzīta diplomāte Baiba Braže, pirmdien medijiem paziņoja Ministru prezidente Evika Siliņa (JV).

Ārlietu ministrijas speciālo uzdevumu vēstniece Braže ārlietu dienestā ieņēmusi dažādus amatus, tostarp bijusi Latvijas vēstniece vairākās valstīs. Pirms kļūšanas par īpašo uzdevumu vēstnieci 2023. gada vasarā, viņa kopš 2020. gada maija bija NATO ģenerālsekretāra vietniece publiskās diplomātijas jautājumos.

Braže neoficiāli tika minēta kā ticamākā kandidāte šim amatam jau uzreiz pēc tam, kad par atkāpšanos no amata paziņoja līdzšinējais ministrs Krišjānis Kariņš (JV).

Tikuši minēti arī citi kandidāti no JV rindām - bijusī Ārlietu ministrijas parlamentārā sekretāre Zanda Kalniņa-Lukaševica (JV), Saeimas deputāts Ģirts Valdis Kristovskis (JV) un citi, taču ir dažādi iemesli, kāpēc viņi nav uzskatīti par reāliem ārlietu ministra amata ieņēmējiem.

Baiba Braže.

Saeimas frakcijas paudušas vēlmi tikties ar nākamo ārlietu ministra amata kandidātu. Nākamo ārlietu ministru tradicionāli iztaujā arī Valsts prezidents.

Kā ziņots, ārlietu ministra amats kļuvis vakants pēc tam, kad to pēc privāto lidojumu skandāla atstāja Kariņš.

Braže kā ārlietu prioritātes iezīmē Latvijas drošības stiprināšanu un ekonomikas konkurētspēju

Baibas Bražes prioritātes būs Latvijas drošības stiprināšana, ekonomikas konkurētspējas palielināšana un valstspiederīgo aizstāvība, žurnālistiem paziņoja Braže.

Diplomāte sacīja, ka valdības prioritātes ārlietu un drošības jomā ir pilnīgi skaidras - tās ir Latvijas drošības stiprināšana, mūsu kā NATO spēcīgas dalībvalsts un visas alianses stiprināšana, nacionālās ekonomikas izaugsme un konkurētspējas palielināšana, Latvijas valstspiederīgo aizstāvība pasaulē un Eiropas Savienības konkurētspējas attīstīšana.

Ārlietu ministra amata kandidāte akcentēja, ka Latvija var darīt vairāk, lai nepieļautu Krievijas militāro spēju atjaunošanos.

Braže pateicās Ministru prezidentei Evikai Siliņai (JV) par uzticību, nominējot viņu ārlietu ministra amatam, "kas uzliek lielu atbildību".

Braže vēl nav pieņēmusi lēmumu, vai iestāsies partijā "Vienotība" (JV), kas viņu nominējusi ministres amatam.

Braže stāstīja, ka nekad nav bijusi kādas partijas biedre, bet Ministru prezidente Evika Siliņa (JV) līdz ar nominēšanu ārlietu ministres amatam uzdevusi viņai arī "šo nopietno, būtisko jautājumu" par pievienošanos premjeres pārstāvētajam politiskajam spēkam.

Pašlaik Braže to nopietni apsverot, bet lēmumu vēl neesot pieņēmusi.

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.