Ja tavā īpašumā ir dzīvoklis, pastāv visai liela varbūtība, ka kādā dzīves posmā vēlēsies to pārdot, lai iegūtu līdzekļus jaunas dzīvesvietas vai cita lielāka pirkuma finansēšanai. Šādos brīžos aktuāls kļūst jautājums par to, kā pārdot dzīvokli pareizi, tajā pašā laikā izdarot to maksimāli izdevīgi. Daudzus būtiskus padomus par attiecīgo tematu atradīsi šajā rakstā!

Ieteikums #1: iepazīsties ar pašreizējām tendencēm dzīvokļu tirgū

Pirms sāc reāli apsvērt, kā pārdot dzīvokli, ir būtiski iepazīties ar šī brīža tendencēm un cenu diapazonu nekustamo īpašumu tirgū. Tas Tev ļaus labāk saprast gan potenciālās klientu prasības, gan provizorisku cenu amplitūdu, par kuru savu dzīvokli varētu pārdot. 

Šim mērķim pietiks ar interneta plašumos pieejamo informāciju – aplūko sludinājumu portālus un grupas (piemēram, SS.COM, City24.lv, Facebook Marketplace, u. c.). Noderīgu ieskatu vari atrast attiecīgajai nozarei veltītos blogos, YouTube kanālos un mājaslapās, kurās ar informāciju dalās nozares speciālisti.

Ieteikums #2: sagatavo dzīvokli pārdošanai

Reizēm, lai dzīvokli pārdotu pēc iespējas izdevīgāk, nākas veikt zināmus ieguldījumus. Noteikti ir vērts nekustamo īpašumu atbrīvot no savu laiku nokalpojušām lietām, piemēram, energoneefektīva, nodzeltējuša ledusskapja vai gadu desmitiem vecām, nolietotām padomju laika mēbelēm. 

Nelielu vizuālu defektu gadījumā ir vērts apsvērt kosmētisko remontu. Jā, tie ir papildu izdevumi, neērtības un laika patēriņš, taču ilgtermiņā noteikti būsi ieguvējs – tas ir veids, kā pārdot dzīvokli par Tev draudzīgāku cenu. Ļoti svarīgi ir parūpēties par dzīvokļa tīrību, jo netīri logi, pleķi uz sienām un grīdām vai nepatīkams aromāts noteikti nepadarīs dzīvokli pievilcīgāku.

Ieteikums #3: parūpējies par kvalitatīvu sludinājumu

Kā pārdot dzīvokli pareizi un izdevīgi?

Laikā, kad dzīvokļa pirkšana lielākoties sākas internetā, proti, potenciālajam pircējam aplūkojot sludinājumus tiešsaistē, ir svarīgi plašajā piedāvājumā izcelties ar kvalitatīvu sludinājumu ikvienā aspektā. Tas ir labākais veids, kā pārdot dzīvokli pēc iespējas operatīvāk un par augstāku cenu, jo tādējādi piesaistīsi pircējus.

Pirmkārt, tev jāsarūpē labas un daudzpusīgas fotogrāfijas. Ja šajā aspektā nejūties gana spēcīgs, tas nekas – attiecīgo uzdevumu vari uzticēt speciālistam. Tas, protams, nebūs par velti, taču šis jau atkal ir salīdzinoši neliels ieguldījums ar skatu nākotnē. Lieti noderēt var arī video materiāli un 360 grādu tūre.

Otrkārt, sludinājuma tekstā jānorāda visa svarīgākā informācija par dzīvokli. Piemini ne tikai dzīvokļa platību, istabu skaitu, stāvu, kurā tas atrodas un citu pamatinformāciju. 

Cilvēkiem interesē:

  • kas atrodas viņu dzīvesvietas tuvumā;
  • vai pagalmā iespējams novietot automašīnu (un, ja nē – kur ir tuvākā autostāvvieta un cik tā maksā);
  • vai dzīvoklim pieejams pagrabs vai noliktavas telpa;
  • vai kāpņu telpā vai citviet ir pieejama vieta divriteņiem un bērnu ratiņiem;
  • cik lieli ir komunālie maksājumiem ziemā un vasarā;
  • vai mājai ir veikta renovācija un, ja nav, vai tādu paredzēts īstenot;
  • vai mājā dzīvojošie kaimiņi ir draudzīgi;
  • cik bieži tiek veikta kāpņu telpas un pagalma uzkopšana.

Treškārt, sludinājumā piemini sev ērtāko laiku un veidu, kādā potenciālajiem pircējiem ar Tevi sazināties.

Ieteikums #4: nosaki optimālu dzīvokļa cenu

Kā pārdot dzīvokli pareizi un izdevīgi?

Veidi, kā pārdot dzīvokli, ir dažādi – kādam svarīgi nopelnīt pēc iespējas lielāku naudas summu, bet cits to vēlas izdarīt pēc iespējas ātrāk, lai iegūtu vajadzīgo naudu jaunas dzīvesvietas iegādei. Ja arī Tev aktuāls ir 2. scenārijs, noteikti ir vērts saprast, kas tuvākajā laikā gaidāms saistībā ar EURIBORprognozēm. 

Noderīgu informāciju par šo tēmu sagatavojusi Banknote komanda, un ar to vari iepazīties bloga rakstā EURIBOR prognozes – ar ko jārēķinās šogad?To, kāda varētu būtu optimāla dzīvokļa cena, protams, vari censties noteikt arī pats, taču objektīvu skatījumu un profesionālu vērtējumu spēs sniegt sertificēts speciālists –nekustamo īpašumu vērtētājs.

Ieteikums #5: sagatavo visus pārdošanai vajadzīgos dokumentus

Ja kādreiz esi interesējies, kā pārdot dzīvokli, noteikti zini, ka viena no svarīgākajām, bet tajā pašā laikā – arī ķēpīgākajām niansēm ir visu vajadzīgo dokumentu sagatavošana. Pretējā gadījumā vari iedzīvoties dažādās nepatīkamās situācijās.

Ne visiem no mums ir pietiekami daudz laika un vēlmes, lai pašrocīgi iepazītos ar likumu līkločiem un sarūpētu visu dokumentāciju, kas nepieciešama, tāpēc ir vērts šajā solī padomāt par profesionāla uzņēmuma palīdzību. Jā, tie ir papildu izdevumi, taču, kā zināms, dokumentiem vienmēr jābūt kārtībā!

Tagad esi lietas kursā, kā pārdot dzīvokli tā, lai darījums noritētu pareizā un Tev izdevīgā gultnē. Taču, lai labāk izprastu nekustamā īpašuma tirgus tendences, svarīgi saprast, kas ir EURIBOR likme, un kā tā ietekmē attiecīgo nozari. Arī par šo tematu vairāk lasi jau pieminētajā Banknote blogā – tajā nesen publicēts raksts Kas ir EURIBOR un ko par to vajadzētu zināt?

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.