Latvijas mežu īpašnieki un mežrūpniecības un kokrūpniecības uzņēmumu darbinieki šodien rīkos protesta akciju pie Ministru kabineta.

Latvijas Meža īpašnieku biedrības (LMĪB) pārstāvji vēsta, ka protesta mērķis ir vērst uzmanību uz ilgstoši ignorētajām problēmām, kas skar Latvijas mežu īpašniekus un meža nozarē strādājošos. LMĪB uzskata, ka nozare saskaras ar netaisnīgu attieksmi gan Latvijas, gan Eiropas līmenī. Tostarp viens no sāpīgākajiem jautājumiem ir par kompensācijām mežu īpašniekiem, kuru meža zemes tiek nodotas dabas aizsardzībai. Arī Latvijas Kokrūpniecības federācijas izpilddirektors Artūrs Bukonts pievienojas kritikai un savā viedokļrakstā pauž, ka "šobrīd Ministru kabinetā atrodas kaudze dažādu ministriju sagatavotu dokumentu, kas ir sākums tam, lai nacionālajā normatīvajā vidē nosēdinātu Eiropas Zaļā kursa idejas", mērķis esot kokapstrādes nozarei samazināt izejmateriāla pieejamību par diviem miljoniem kubikmetru, bet cits ziņojums "ar vēl lielāku apetīti norāda uz potenciālu 7500 darba vietu zudumu meža nozarē".

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.