Iestājies labvēlīgs laiks dārza darbiem, tāpēc daudzi praktiskie ļaudis rosās savos mazdārziņos un lauksaimnieki – tīrumos.

Daļa cilvēku stādīšanai un sēšanai labākos laikus meklē veidotajos sējas kalendāros, citi – Mēness kalendāros. Skoloti agronomi gan smej, ka augi un dārzeņi kalendārus nepazīst un zvaigznēs neskatās. Pagājšnedēļ dažviet gan vēl Latvijā novērotas salnas, kas katrā reģionā sējumus, kultūraugus un augļu kokus ietekmējušas atšķirīgi. Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centra augkopības konsultante Ieva Kamerāde-Sniedze aģentūrai LETA sacījusi, ka Zemgali stipras salnas nav piemeklējušas, arī Kurzemē novērotas minimālas salnas. Kāposti, burkāni un bietes jau ir sastādīti, bet kartupeļu stādīšana vēl turpinās. 

Sākumā lauksaimnieki prognozējuši, ka pavasara sējas darbi norisināsies ātri, bet situācija esot mainījusies, jo šogad ir pēdējo gadu mitrākais pavasaris, tāpēc sēja kavējas. 

Sausākos laukos agrie kartupeļi jau ir iestādīti. Tāpat arī Vidzemē aprīļa sākums bija silts un sauss, kas lauksaimniekiem licis domāt, ka varēs darbus sākt jau agrāk. Tomēr uz desmit dienām bija jāietur pauze, jo pēc neparedzētā sniega augsne bija ļoti mitra. Pagājušās nedēļas nogalē, piemēram, stādīti kāposti un kartupeļi, tiek sēti (bet citviet jau dīgst) burkāni, sīpoli un bietes.

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.