Grupa "Nielslens Lielsliens" laiž klajā video jaunākajam singlam "Vijciema lāči". Dziesma ir dokumentāls stāsts par savvaļas lāču viesošanos, huligānismu Ziemeļlatvijā pēc patiesiem, aculiecinieku aprakstītiem notikumiem. Šopavasar klajā nāks "Nielslens Lielsliens" albums "Negaidīti varoņi", gaidāms koncerts “Ģertrūdes ielas teātrī”.

"Pirms dažiem gadiem Vijciemā, Latvijas ziemeļos savvļas lāči ienāca lauku viensētās. Retie, aizsargājamie dzīvnieki meklēja pārtiku, nebaidījās no cilvēkiem, bet cilvēki no viņiem baidījās," stāsta grupa. "Kad divkājainie bija izmēģinājuši biedēšanas, trokšņa granātas, ķeršanas, pārvietošanas un viens lācis joprojām centās iekļūt divkājaino mājās, iestādes atļāva to likvidēt. Mēs par šo notikumu atainojumu presē uzrakstījām dziesmu. Tā ir kļuvusi mums ļoti mīļa. Nesen bijām aizbraukuši uz Vijciemu, lai atskaņotu dziesmu vietējiem dzīvajā un no kasetes. Nofilmējām piedzīvojumu."

Video: Raivo Mihailova veidotais, dokumentālais mūzikas klips. 

Grupas pirmais koncerts Rīgā

Grupa un balafoniste Vija Moore 23. martā uzstāsies ar savu pirmo koncertu Rīgā, Ģertrūdes ielas teātrī. 

Koncertā skanēs muzikālās apvienības oriģināldziesmu cikls "Negaidīti varoņi" un citi grupas darbi. Tiks izpildīts arī skaņdarbs "Ēzelis", kas, mūziķiem negaidot, kļuvis populārāko latviešu dziesmu Radio Naba 2023. gada Top 100.

Trio izpildītajās dziesmās būs dzirdamas balsis un akustiskie instrumenti: balafons, gembri, kilimandžāro bungu un perkusiju komplekts, neilona stīgu ģitāra un citi.

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.