Mūsdienu tautas mūzikas grupa "Nielslens lielsliens" ieskaņojusi jaunu albumu sadarbībā ar balafonisti Viju Moori. Apvienība publicē ieraksta priekšvēstnesi, video dziesmai "Ēzelis".

Tā vēsta par pandēmijas laika dilemmu, vai un kā mainīt nodarbošanos – iegādāties ēzeli zemkopībai vai apgūt programmēšanu. Novembrī mūziķi ielūdz uz diviem koncertiem Valmierā un Līvbērzē.

Noklausies dziesmu!

Apvienībai "Nielslens lielsliens" līdzšinējos trijos albumos ir bijusi raksturīga "labo laiku melanholija" un akustiskas, drūmas noskaņas. Nu tapusi krasi atšķirīga muzikāla programma: ar instrumentiem un iespaidiem no Rietumāfrikas un Ziemeļāfrikas mūzikas tradīcijām, pirmo muzikālo sadarbību grupas vēsturē un citu noskaņu gammu. Dziesmu tekstos apspēlēti reāli, neierasti un bieži vien pārsteidzoši un notikumi, kas pamanīti sociālos un plašsaziņas medijos laika posmā kopš kovida pandēmijas sākuma. Pie šīs mūzikas varēs gan dejot, gan plati smaidīt, paredz muzikālā apvienība.

"Pandēmijas ierobežojumu laikā kultūra un pasākumi apstājās, un galvā šaudījās dīvainas idejas, ko tagad darīt gan man, gan citiem kaislīgiem mūzikas veidotājiem un spēlētājiem," par dziesmas teksta tapšanu stāsta grupas dziedātājs Klāvs Kalnačs. "Viena centrāla doma bija iegādāties ēzeli, lai būtu, ar ko parunāties, lai būtu, par ko rūpēties. Otru domu ierosināja kāds ieraksts feisbukā. Tur kāds cienījams orķestra diriģents pavēstīja, ka ir apguvis programmēšanu "Pitona" valodā. Uz kuru pusi mainīt nodarbošanos, kad līdzšinējai vairs nav jēgas – lopkopība vai progammēšana – tāds ir dziesmas jautājums. Uz to atbildi dod ēzelis."

Neierasti instrumenti

Ierakstā līdzās balsīm dzirdams reti sastopams instrumentu salikums – balafons, gembri un "Kilimandžāro". Balafonu, kas ir marimbai līdzīgs instruments no Rietumāfrikas, spēlē jaunā sitamo instrumentu māksliniece Vija Moore, ar kuru grupai izveidojusies cieša un aktīva sadarbība. Paralēli mūzikas komponēšanai un izpildīšanai V. Moore arī rīko eksperimentālo mākslas festivālu "Optižūns", kas ik gadu jūlijā notiek Ērgļu kādreizējā kalnu slēpošanas trasē "Pārsteigumkalns".

Turpinot par instrumentāciju, gembri ir Marokas gnavas tautai tradicionāls basa stīgu instruments, savukārt vārdā "Kilimandžāro" bundzinieks Mareks Kaminskis sauc paša izveidotu perkusiju un džeza bungu komplektu.

Koncerti novembrī Valmierā un Līvbērzē

"Nielslens lielsliens" un Vija Moore ielūdz klausītājus uz koncertiem 3. novembrī Valmierā un 4. novembrī Līvbērzē. 

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.