Latvijas Mūzikas ierakstu gada balvas "Zelta mikrofons" žūrija visu decembri vērtē balvai iesniegtos ierakstus. Šogad tie ir 163 albumi, 134 dziesmas, 120 videoklipi, 46 debijas ieraksti un 15 koncertieraksti. 

"Latvijas mūzikas industrija turpina audzēt izdoto ierakstu apjomu, kas korelē ar tendenci, ka nav nepieciešamas profesionālas un dārgas studiju telpas, lai ieskaņotu savu mūziku, to katrs var izdarīt savā datorā, un tas atspoguļojas arī iesniegto ierakstu skaitā. Šogad vērtēšanai iesniegti 163 albumi (pērn bija 156). 

Vēl viena tendence - samazinās izdoto un iesniegto šlāgermūzikas ierakstu skaits, varam runāt par šā žanra norietu Latvijas mūzikā. Laiks, kad milzīgās tirāžās gan kasetēs, gan kompaktdiskos tika izdotas dažādas šlāgermūzikas izlases, ir pagātnē. 

Pieaudzis elektroniskās mūzikas īpatsvars, šogad iesniegti 14 albumi. Bagātīgs ierakstu birums ir arī apvienotajā džeza, fanka un soulmūzikas kategorijā," ieskicē mūzikas kritiķis Jānis Žilde, kurš atkārtoti ievēlēts par "Zelta mikrofons 2024" žūrijas priekšsēdētāju.

"Zelta mikrofons" vērtēšanai varēja iesniegt ierakstus, kas izdoti laika posmā no 2022. gada 2. decembra līdz šā gada 1. decembrim. Gada balvas žūriju veido 40 mūzikas nozares profesionāļi, tajā skaitā muzikologi, mūzikas kritiķi, žurnālisti, radio programmu veidotāji, kuri ierakstus vērtē 20 dažādu kategoriju ietvaros. Nominanti tiks izziņoti 2024. gada 17. janvārī.

Ceremonijas norises vietas un datuma maiņa

"Zelta mikrofons" informē arī par organizatoriskām pārmaiņām - ņemot vērā ekonomisko situāciju un tās ietekmi uz pasākuma finansējumu, tiek mainīta ceremonijas norises vieta un līdz ar to mainās arī datums. "Zelta mikrofons" norisināsies  2024. gada 8. martā konferenču un pasākumu centrā ATTA CENTRE (Krasta ielā 60, Rīgā).

"Zelta mikrofons".

"Šis ir bijis sarežģīts gads it visiem - pēc apstākļu rūpīgas izvērtēšanas nolēmām mainīt ceremonijas norises vietu uz mazāka apmēra telpām. Dažkārt laikus pasperts solis atpakaļ nozīmē lielu lēcienu uz priekšu nākotnē," saka Elita Mīlgrāve, "Zelta mikrofons" ilgadējā producente.

Biļetes uz apbalvošanas ceremoniju 2024. gada 8. martā pieejamas ekase.lv.

Zināms, ka ceremonijā uzstāsies grupa "Singapūras satīns".

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.