Baldones sanatorija – tik skaista ēka, kura varētu pulcēt simtiem tūristu, bet mūsu acu priekšā vienkārši grūst. Ja savulaik Baldones sanatorija bija slavena ar tās sēravotiem un dūņām, cilvēki brauca šeit ārstēties un nams piedzīvoja ziedu laikus, tad šobrīd šī pamestā ēka kalpo pat kā patvērums cilvēkiem, kam nav kur palikt. Turklāt ne vien vietējiem, bet arī Latvijā nelegāli iekļuvušiem. Ne velti pirms nedēļas te atrada 12 migrantus no Āzijas, kas bija slepus šķērsojuši mūsu valsts robežu, vēsta “360TV ZIŅneši”.

Reklāma

Uz neskaidrajiem jautājumiem par sanatorijas likteni “360TV ZIŅneši” dodas meklēt atbildes Ķekavas domē. Ķekavas domes priekšsēdētāja vietnieks drošības jautājumos Gatis Līcis stāsta: “Šobrīd Baldones sanatorijas ēka pieder juridiskām personām. Šo ēku liktenis diemžēl ir ļoti smags, ilgi stāv, degradē vidi un Baldones centru.”

Domē teic, ka pagājušogad ēkas tika tirgotas un pašvaldība jau bija izrādījusi interesi par to iegādi. Plāni bija lieli – teritorijā izveidot parku, bet vannas māju atjaunot.

"Diemžēl mūs apsteidza privātais, jo likums mūs ierobežo brīvi rīkoties ar finanšu resursiem. Viņi tur plāno, ja es nemaldos, uzbūvēt daudzdzīvokļu mājas," 

komentē Gatis Līcis.

Lai atjaunotu sanatorijas ēku, ir nepieciešamas milzīgas investīcijas. Kaut vai tikai tās nojaukšanai nepieciešami 300–350 tūkstoši eiro. Taču kamēr tā stāv pamesta, vienmēr, protams, atrodas kāds “iedzīvotājs”, kurš tur iekļūst vai pat klusi apmetas uz dzīvi.

Vairāk skaties video!

Aptauja

Par kādu saturu LASI.LV būtu gatavs maksāt?

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.