1. septembrī pie Iekšlietu ministrijas notika protesta akcija pret ieceri Krievijas pilsoņiem dot divus gadus valsts valodas eksāmena nokārtošanai. Pasākuma rīkotāji uzskata, ka tieša atbildība par uzturēšanās atļaujām un citu valstu pilsoņu uzturēšanos Latvijā ir iekšlietu ministram Mārim Kučinskim (AS), tāpēc protests notika pie Iekšlietu ministrijas. Aplūko foto!

Pasākums pašvaldībā pieteikts likumā noteiktā kārtībā. Pasākuma mērķis bija nosodīt Iekšlietu ministrijas virzītos grozījumus Imigrācijas likumā, atbalstīt stingrākus noteikumus Krievijas pilsoņiem, kuri uzturas Latvijā.

Jau ziņots, ka sabiedrības iniciatīvu portālā "Manabalss.lv" sākta parakstu vākšana par atteikšanos no plānotajiem Imigrācijas likuma grozījumiem, kas paredzētu Latvijā dzīvojošajiem Krievijas pilsoņiem vēlākais divu gadu laikā nokārtot latviešu valodas pārbaudi, lai varētu legāli turpināt uzturēties Latvijā.

Iniciatīvas pārstāvis Jānis Bērziņš piedāvā pieturēties pie līdz šim noteiktā saistībā ar valsts valodas prasības izpildīšanu uzturēšanās atļaujām nepilsoņiem.

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.