Dons ar dziesmu "Hollow" ceturtdien, 9. maijā Malmē pārvarēja Eirovīzijas pusfināla barjeru un iekļuva lielajā finālā.

Reklāma

Šī bija pirmā reize septiņu gadu laikā, kad Latvijai izdodas kvalificēties finālam. 

Iepriekšējā reize, kad mākslinieks no Latvijas iekļuva Eirovīzijas finālā, bija 2016. gadā - to izdevās paveikt dziedātājam Justam ar dziesmu "Heartbeat". Savukārt gadu agrāk - 2015. gadā - Latviju konkursā pārstāvēja dziedātāja Aminata ar dziesmu "Love Injected", kas ierindojās 6.vietā. Jānorāda, ka 2020. gadā, kad Latviju grasījās pārstāvēt Samanta Tīna, Eirovīzijas dziesmu konkurss Covid-19 pandēmijas dēļ nenotika.

Lielajā finālā šogad piedalīsies visas trīs Baltijas valstis. 

Dziesma "Hollow" sākotnēji tika veidota un izdota latviešu valodā ar nosaukumu "Lauzto šķēpu karaļvalsts". Dziesmas versija latviešu valodā janvārī ieguva godalgoto pirmo vietu konkursā "Muzikālā balva 2023".

Eirovīzijas dziesmu konkursa fināls notiks 11. maijā plkst.22. Eirovīzijas oficiālais sauklis ir "Vienoti mūzikā". Jau zināms, ka finālā piedalīsies mūziķi no lielā sešinieka valstīm: Francijas, Vācijas, Spānijas, Itālijas, Lilebritānijas un Zviedrijas.

Aptauja

Vai Dons spēs iekļūt Eirovīzijas finālā?

KONTEKSTS

"Eirovīzija" ir populārs ikgadējs dziesmu konkurss, kurā piedalās izpildītāji no Eiropas valstīm un Austrālijas. Pirmais konkurss norisinājās 1956. gadā Šveices pilsētā Lugāno.