Stīvs Kūgans atveidos doktoru Streindžlavu, ko pasaule iepazina Stenlija Kubrika filmā "Doktors Streindžlavs jeb Kā es iemācījos neuztraukties un iemīlēju atombumbu".

Reklāma

1964. gadā uzņemtajā satīrā par iespējamu atomieroču konfliktu starp ASV un PSRS trīs lomas nospēlēja Pīters Sellerss, un tajā piedalās arī Džordžs K. Skots, Sterlings Heidens, Kīnans Vinns un citi. Scenāriju daļēji balstot Pītera Džordža romāna "Red Alert" notikumos, Stenlijs Kubriks uzņēma vienu no savas karjeras zināmākajiem darbiem, un tas saņēma pelnītu kinokritiķu uzmanību – četrās kategorijās, tostarp kā gada labāko filmu un par labāko aktiera darbu (P. Sellerss, kurš nospēlēja trīs lomas), "Doktors Streindžlavs" atzīta par vienu no visu laiku labākajām amerikāņu filmām, un tā bija viena no 25 filmām, kuru 1989. gadā iekļāva Nacionālajā kino reģistrā kā kulturāli, vēsturiski vai estētiski nozīmīgu kinodarbu.

Pagājušā gada jūlijā tapa zināms, ka pēc filmas motīviem taps iestudējums Noela Kovarda vārdā nosauktajā teātrī Vestendā un galveno lomu atveidos Stīvs Kūgans, bet pirmizrāde nolikta uz 2024. gada rudeni. Relīzē bija iekļauta arī informācija, ka "Doktors Streindž­lavs" būs pirmā luga, kas tapusi pēc S. Kubrika kinofilmu motīviem, un režisora ģimene akceptējusi tās tapšanu.

Zināms, ka izrādi Londonā iespējams noskatīties no 8. oktobra līdz 21. decembrim, taču tie, kuri nav paguvuši iegādāties biļetes, var paspēt iegādāties biļetes uz izrādēm Īrijas sestajā lielākajā teātrī "Bord Gáis Energy Theatre" Dublinā, kas izsludinātas no 2025. gada 5. līdz 22. februārim.

TV3 5. aprīlī plkst. 23.05 un 7. aprīlī plkst. 15.30, "Nakts muzejā".

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.