No šī gada bērniem līdz 18 gadu vecumam pieejama valsts apmaksāta zobu pārklāšana ar silantiem un fluorlaku.

Reklāma

"Silants ir speciāls šķidrs materiāls, ko uzklāj uz zoba kožamās virsmas. Tas aizpilda zoba virsmā esošās dziļās rieviņas un bedrītes, ko nevar iztīrīt ar zobu birsti un kas ir kā rezervuārs dažādām kariesu izraisošām baktērijām. Noslēdzot šīs vietas ar silantu, samazinās kariesa attīstīšanās risks, jo silants rada barjeru starp zobu un nelabvēlīgu vidi," skaidro Nacionālā veselības dienesta Ambulatoro pakalpojumu nodaļas vadītāja Baiba Bērziņa, atgādinot, ka šogad valsts apmaksātajā bērnu zobārstniecībā ieviesti divi pakalpojumi, kas nodrošina profilaktisku aizsardzību un mazina zobu kariesa attīstības riskus – zobu pārklāšana ar silantiem un fluorlaku. 

Par zoba pārklāšanu ar silantiem vai fluorlaku lemj ārstējošais ārsts, izvērtējot pacienta zobu veselības stāvokli un medicīniskās indikācijas.

Atbilstoši Latvijas Zobārstu asociācijas rekomendācijām zobu virsmu pārklāšana ar silantiem tiek veikta veseliem zobiem, kuri ir pilnībā izšķīlušies, un to katram bērnam individuāli izvērtē zobārsts.

Šos pakalpojumus var saņemt bērni līdz 18 gadu vecumam kādā no 268 ārstniecības iestādēm, kas noslēgušas līgumu ar Nacionālo veselības dienestu par bērnu zobārstniecības pakalpojumu sniegšanu. Zobu pārklāšanai ar silantiem un fluorlaku piešķirti vairāk nekā 720 tūkstoši eiro, bet kopējais valsts finansējums bērnu zobu profilaksei un zobārstniecības pakalpojumiem šogad plānots vairāk nekā 34 miljoni eiro.

Aptauja

Par kādu saturu LASI.LV būtu gatavs maksāt?

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.