Latvijas hokeja izlase šodien izlido uz Čehijas trešo lielāko pilsētu Ostravu, kur rīt startē 87. pasaules čempionāts hokejā.

Harija Vītoliņa trenētā komanda centīsies pierādīt, ka pērnais galvu reibinošais panākums nebija nejaušs. Līdz šim Latvijas izlasei ne reizi nav izdevies divus gadus pēc kārtas iekļūt ceturtdaļfinālā, kas izvirzīts kā komandas pirmais mērķis. "Izlasē ir septiņi debitanti, no tiem pieci studenti – tā nekad nav bijis. Tā ir pavisam cita komanda, bet ar labu raksturu. Komandā valda fantastiska atmosfēra, un tā ir gatava rakstīt jaunu lappusi Latvijas hokeja vēsturē," pārliecināts ir galvenais treneris Vītoliņš.

Latvijas izlases plusi

  • Vairākiem izlases spēlētājiem šīs bijušas labākās sezonas klubu hokeja karjerā. Mārtiņš Dzierkals kļuva par Zviedrijas čempionu, bet Rodrigo Ābols par vicečempionu. Savu labāko sezonu Somijā aizvadīja Oskars Batņa, kā allaž punktu gūšanā naski bija Kaspars Daugaviņš un Miks Indrašis attiecīgi Slovākijā un Zviedrijas otrajā līgā, Čehijā daudz vārtu guva izlases debitants Eduards Tralmaks. Par Vācijas čempionāta labāko vārtsargu atzina Kristeru Gudļevski.
  • Sagatavošanās posmā nodrošinātie darba apstākļi bijuši augstākajā līmenī, jo turpat blakus ledus hallei nu ir arī vieglatlētikas manēža, kurā hokejisti veica daļu no fiziskās bāzes ielikšanas. Hokejisti pirms čempionāta apgalvo, ka treniņi bijuši ļoti smagi, bet to rezultāts jūtams ar katru dienu arvien labāk un čempionāta laikā par fizisko spēku trūkumu nevajadzētu uztraukties.
  • Ir divas nominālās triecienmaiņas: Daugaviņš – Ābols – Dzierkals, un brāļi Roberts un Rihards Bukarti ar centru Batņu vidū. Sabalansēti arī pārējie: Renārs Krastenbergs – Raivis Ansons – Miks Indrašis un Fēlikss Gavars – Haralds Egle – Eduards Tralmaks. Aizsardzībā ir septiņi spēlētāji: Jānis Jaks, Oskars Cibuļskis, Ralfs Freibergs, Kārlis Čukste, Kristaps Zīle, Roberts Mamčics un Arvils Bergmanis no pagājušā gada bronzas sastāva.
  • Taktiskie risinājumi salīdzinājumā ar iepriekšējiem diviem gadiem nav krasi mainījušies, un spēlētāji labi zina, ko no viņiem prasa treneri. Vītoliņš ļauj zināmu rīcības brīvību, taču ar nosacījumu, ka tiek ievērotas pamatprasības, visupirms jau spēlē aizsardzībā.
  • Divi augstas klases vārtsargi Elvis Merzļikins un Kristers Gudļevskis. Merzļikins alkst sevi pierādīt pēc divām vājām sezonām NHL un paša izdomāta konflikta ar Latvijas medijiem. Vārtsargi jau pirms turnīra zina, kāda būs viņu loma pirmajos mačos, un attiecīgi var gatavoties.

Latvijas izlases mīnusi

  • Spēlētājiem jāizmet no galvas domas par pagājušo gadu, jo gulēšana uz lauriem neko labu nesola. Pēc pērnā gada bronzas Latvija jebkuram pretiniekam būs kā sarkana lupata bullim, jo īpaši zviedriem un slovākiem, jo pirmos pērn Rīgā apspēlējām ceturtdaļfinālā, bet otrajiem neļāvām tikt izslēgšanas spēlēs.
  • Ja neņem vērā pēdējo pārbaudes spēli pret Norvēģiju (8:0), tad pārējās bijušas lielas problēmas ar savu iespēju realizāciju, divos mačos pēc kārtas paliekot bez gūtiem vārtiem. Arī spēle nevienādos sastāvos neviesa optimismu.
  • Uzbrukumā pietrūks pēdējo gadu līdera Šveices čempiona Rūdolfa Balcera, kurš trijos no četriem pasaules čempionātiem, kuros spēlējis, bijis rezultatīvākais komandā. Viņš ir šā brīža tehniskākais Latvijas hokejists, kura pienesums jo īpaši svarīgs būtu skaitliskajā vairākumā.
  • Spēļu kalendārs šoreiz nepateicīgs. Jā, turnīrs jāsāk pret trim apakšgrupas vājākajām komandām (Polija, Francija, Kazahstāna), un šajos mačos varēs ieskrieties un uzņemt ritmu, taču svarīgākie mači par vietu ceturtdaļfinālā pret Vāciju un Slovākiju būs bez atpūtas dienas pirms tiem. Pret Vāciju spēku atgūšanai sanāks mazāk par 24 stundām, bet pretiniekiem pirms tam būs bijusi brīvdiena. Savukārt mačs ar slovākiem sekos pēc prognozējami smagas cīņas ar zviedriem, kamēr Slovākija būs spēlējusi ar vājāku pretinieku (Francija).
  • Latvijas izredzēm par ceturtdaļfinālu, protams, par labu nenāk vairāku pretinieku spēcīgie sastāvi. Zviedriem un amerikāņiem teju viss sastāvs būs no NHL spēlētājiem, septiņi NHL vīri ir arī slovākiem, trīs vāciešiem, viens arī francūžiem. Latvija no pasaules labākās hokeja līgas pretim var likt tikai Merzļikinu. Tiek lēsts, ka komandu sastāva ziņā šis varētu būt spēcīgākais pasaules čempionāts pēdējos desmit gados.

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.