Latvijas futbola izlase divos oktobra mačos UEFA Nāciju līgas C divīzijā ieguva vienu punktu – 0:3 mājās pret Ziemeļmaķedoniju un 1:1 viesos pret Fēru salām.

No četriem puslaikiem divus var nosaukt par labiem, un ir sperts solis pretī tam, lai saglabātu vietu C saimē, bet paliek arī dzīva cerība par celšanos augstāk.

Paolo Nikolato Latvijas izlasi vadījis astoņos mačos (divas uzvaras, trīs neizšķirti un trīs zaudējumi). Itāliešu speciālists ieviesis savu filosofiju, bet salikt kopā uzbrukumu un aizsardzību pagaidām ir grūti. Pret maķedoniešiem laba bumbas kontrole, bet – trīs pretuzbrukumos ielaisti vārti un uz tablo nepelnīti liels zaudējums. Fēru salās nedaudz cita pieeja, atdodot bumbu mājiniekiem, Roberts Uldriķis neiesit izgājienā vienatnē pret vārtsargu, otrā pusē Rihards Matrevics uzdāvina bumbu pretiniekam un 0:1. Ar izteiktu mājinieku pārsvaru. Laikam jau Touršhavnā nevarēja gaidīt ko īpaši labāku, ja reiz armēņi trīs dienas iepriekš izglābās vien kompensācijas laikā (2:2) un septembrī punktus zaudēja arī Ziemeļmaķedonija (1:1).

Patīkami, ka otrajā puslaikā komanda atdzīvojās, Dario Šits 66. minūtē nāca laukumā un pēc trim minūtēm jau neizšķirts, 20 gadus vecajam uzbrucējam gūstot pirmos vārtus valstsvienībā.

Labi, ka Nikolato spēja ar viņu atrast kopīgu valodu un nepilnu mēnesi pēc īpatnējiem izteikumiem par nespēlēšanu izlasē un sekojošo izslēgšanu no U-21 izlases Šits ne tikai ir debitējis nacionālajā komandā, bet izdarījis to jaudīgi. Fizisks, pietiekami ātrs un gana tehnisks, ir potenciāls kļūt par līderi.

Andreja Cigaņika centrējumi – neteiksim, ka pasaules klase, bet var redzēt, kāpēc viņš ir stabils pamatsastāva aizsargs Šveices čempionāta līdervienībā "Luzern". Pēdējā laikā šo elementu ir manāmi uzlabojis, treneris iedevis pareizu lomu, lai parādītu savas stiprākās puses. Tieši Cigaņiks asistēja Šitam.

Paolo Nikolato uzticas jaunās paaudzes spēlētājiem – Šitam 20, Renāram Varslavānam ir 23, Lūkasam Vapnem 21 gads, pēc 2000. gada dzimuši Dmitrijs Zelenkovs un Deniss Meļņiks, arī jau lielu pudu sāls apēdušais kapteinis Kristers Tobers, tikai maķenīt vecāki ir Aleksejs Saveļjevs un Rihards Matrevics.

Trenerim lielākās galvassāpes par vārtsargu pozīciju – likme skaidri izdarīta uz Matrevicu, kuram spēle ar kājām ir Ahilleja papēdis, un pretinieki uz to arī spiež, turklāt pārliecību nevairo spēļu prakses trūkums klubā.

Nāciju līgu Latvijas izlase noslēgs pēc mēneša – 14. novembrī mačs Ziemeļmaķedonijā un 17. novembrī Rīgā pret Armēniju. Armēņiem arī šobrīd ir četri punkti, līdz ar to mūsējiem saglabājas iespējas iegūt otro vietu grupā, bet tikai par punktu mazāk ir Fēru salām, kas abus noslēdzošos mačus pret Ziemeļmaķedoniju un Armēniju aizvadīs viesos.