"Kad Kārlis Lasmanis guva savainojumu, visi bijām mazliet nobijušies. Taču šiem puišiem ir lielas olas, viņi trenējās 24/7 un rezultāts ir uz tablo," pēc uzvaras Parīzes olimpisko spēļu kvalifikācijas turnīrā Honkongā atzīmēja Latvijas 3x3 basketbola izlases līderis Nauris Miezis.

Reklāma

Latvijas komanda ar Miezi, Agni Čavaru, Franci Lāci un Zigmāru Raimo sastāvā izmantoja pirmo no trim iespējām kvalificēties olimpiskajām spēlēm. Sacensību priekšvakarā savainojuma dēļ no ierindas izkrita Kārlis Lasmanis, taču mūsējiem tas netraucēja grupā pieveikt Mongoliju (21:16), Jaunzēlandi (21:10) un Ēģipti (21:12).

Vissīvākā izvērtās pusfināla spēle pret Nīderlandi, vilcēja lomu uzņemoties Naurim Miezim.

Latvijas izlase izvirzījās vadībā ar 5:1 un 11:6, tomēr oranžie ar septiņiem punktiem pēc kārtas mača izskaņā aizskrēja priekšā (11:13). Miezis trāpīja divus soda metienus, panākot izlīdzinājumu un ievirzot spēli pagarinājumā, ko ar gūtu grozu atklāja sāncenši, bet tad uzvaras tālmetienu savā stilā iemeta Miezis (15:14), kuram kopumā spēlē desmit punkti un arī visvairāk atlēkušo bumbu no visiem mača dalībniekiem (9). Čavaram trīs punkti, Lācim un Raimo – pa vienam.

Tikpat dramatisks bija otrs pusfināls, kurā Austrija uzvarēja Jaunzēlandi, pateicoties līdz ar beigu signālu nopelnītajiem un realizētajiem soda metieniem (20:18).

Latviešiem elpas atvilkšanai līdz izšķirošajai cīņai bija vien 35 minūtes, pretiniekiem – teju stundu vairāk.

Tomēr fiziski Raimonda Feldmaņa audzēkņi ne tikai izturēja, bet pat bija pārāki. Pirmajos uzbrukumos teicamas sagataves uz groza apakšu, sadarbojoties abiem Rīgas "zeļļiem" – Lācis pēc Raimo piespēles iemeta no gaisa, turklāt ar sodu. Raimo izgrūstīja pretinieku groza apakšā, Čavars iemeta divus tālmetienus un 6:1, turklāt sāncenšiem jau pēc nedaudz vairāk kā divām spēlētām minūtēm piezīmju norma. Kad Miezis izdancināja aizsargu un ar tālmetienu panāca 12:1, kļuva skaidrs, ka uzvara neizpaliks. Austrieši nedaudz pietuvojās, bet Latvija uzvarēja bez satraukuma ar 19:14. Lācim – septiņi punkti, Miezim – pieci, Čavaram – četri un Raimo – trīs.

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.