Viņnedēļ Daugavpilī patīkami pārsteidza Latvijas volejbola jaunā maiņa – Mārča Obrumana trenētā U-20 izlase Eiropas čempionāta kvalifikācijas otrajā kārtā izcīnīja trīs uzvaras, nodrošinot vietu finālturnīrā, kas no 26. augusta līdz 7. septembrim notiks Grieķijā un Serbijā.

Iepriekšējo reizi Latvijas juniori finālturnīrā spēlēja pirms 20 gadiem.

Nebija favorīti

Vēl janvārī Latvija ne bez nervozēšanas pārvarēja pirmās kārtas kvalifikāciju, tajā zaudējot poļiem un ukraiņiem, bet uzvarot Igauniju un Azerbaidžānu. Daugavpilī mājinieki arī nebija favorīti, jo Eiropas U-20 rangā Vācija ieņēma astoto, Slovākija – 14., Horvātija – 23. vietu, bet Latvija vēl vienu pozīciju zemāk. Tomēr laukumā latvieši izrādījās pārāki, slovākus uzveicot ar 3:1, bet horvātus un vāciešus ar 3:0. Lai arī rezultāti itin pārliecinoši, U-20 izlases galvenais treneris Mārcis Obrumans "Latvijas Avīzei" atzina, ka viegli nav bijis nevienā brīdī. "Mēs arī negaidījām, ka mums būs viegla pastaiga. 

Jā, zaudējām tikai vienu setu, pašu pirmo turnīrā. Drīzāk tas norakstāms uz uztraukumu, jo viņi pirmajā pret slovākiem nebija savā ādā. 

Turpinājumā katrs sets bija spraigs, tāpēc priecājos, ka spējām uzvarēt tieši seta galotnes, jo tas arī visvairāk rūda komandas raksturu. Ja visiem ietu pāri kā vilciens, tas varbūt pat nedotu tik lielu labumu kā tagad, jo šī jaunajiem puišiem bija ļoti noderīga pieredze," saka Obrumans.

Neprognozējams uzbrukums

Viņa vadībā šī paša vecuma puiši pirms trim gadiem aizcīnījās līdz U-17 Eiropas čempionāta finālturnīram, tur izcīnot astoto vietu. "Ja nemaldos, tagad sastāvā no tā turnīra bija septiņi puiši. Mums šoreiz paplašinātajā kandidātu sarakstā bija 24 volejbolisti. Labi, ka ir konkurence un pamatsastāva spēlētāji jūt, ka viņiem elpo pakausī. Tagad komandā bija trīs puiši – Markuss Vensbergs, Ralfs Andrejevs un Eduards Dūdens, kuri tūdaļ pārstāvēs arī Latvijas U-18 izlasi. Protams, ja salīdzina ar tādu Vāciju, tad mūsu izvēle ir kā diena pret nakti, vācieši, domājams, varētu pretim nolikt trīs četras līdzvērtīgas komandas. Taču arī mums starp 2005. gadā dzimušajiem un jaunākiem ir iespēja izvēlēties," Obrumans norāda, ka, domājot par finālturnīru, konkurence par vietu sastāvā būs sīva.

Par Latvijas U-20 izlases trumpi treneris uzskata komandas spēli. "Komandas spēle nebija slikta, jaudīgs un pietiekami daudzveidīgs uzbrukums, taču tur vēl ir vieta, kur izpausties. Tāpat jāuzlabo saspēle tīkla vidū. Mums ir tā, ka bīstami uzbrukumi var nākt no visām pusēm, kas pretiniekiem apgrūtina dzīvi. Citām komandām ir izteiktāki līderi, kurus apturot spēle nesekmējas. 

Mums uzbrukumā jaudīgi ir vairāki puiši, tāpēc pretiniekiem ir grūtāk. 

Daugavpilī mūsu trumpis bija arī līdzjutēji. Fantastiska atmosfēra, jau pirms turnīra ģērbtuvē un iesildīšanās laikā varēja just, ka ir īpaša, pozitīva un pacilāta aura. Tas viss sakrita kopā, lai mēs tiktu pie ceļazīmes," par vētraino atbalstu Daugavpils volejbola publikai pateicīgs bija Obrumans.

Mērķis tikt uz pasaules čempionātu

Salīdzinājumā ar janvāra turnīru šoreiz klāt bija nācis Kristiāns Fokerots, kuru vairāk zinām no pludmales volejbola, kur viņš guvis vērā ņemamus panākumus. "Viņš iedeva pārliecību uzbrukumā, taču jāatzīst, ka tieši pirmajā setā pret Slovākiju, kuru zaudējām, mums bija jautājumi, vai viņu atstāt laukumā. Kristiāns tobrīd nospēlēja slikti, un domāju, ka skatītāji pat nesaprata, kāpēc turam viņu laukumā. Taču devām iespēju, un viņš sevi pēc tam ļoti labi apliecināja. Ar viņu laukumā cēlājam ir vieglāk, ja viss jūk un brūk, tad var uzcelt Kristiānam un viņš savu paveiks," jauno volejbolistu paslavēja treneris.

Savus pretiniekus finālturnīrā Latvijas juniori uzzinās rīt izlozē. 

"Pirms trim gadiem ar šo pašu komandu Albānijā U-17 finālturnīrā palikām astotie, taču mums toreiz vajadzēja būt vismaz piektajiem. Tad neizdevās pēdējās divas spēles, kurās čaļus neizdevās motivēt. Tagad gribētos to piecnieku tomēr sasniegt, jo piecas labākās komandas izcīnīs ceļazīmes uz pasaules čempionātu," par mērķiem saka Mārcis Obrumans, kuram jau šodien pie Jēkabpils "Lūšu" stūres turpat Daugavpilī jāaizvada pirmā Latvijas čempionāta finālspēle pret vietējo "Ezerzemi/DU".

Volejbols. Latvijas izlase

Latvijas U-20 volejbola izlases sastāvs

  • Pirmais temps: Eduards Dūdens ("Piejūra/MSĢ"), Daņila Mironovs ("Augšdaugava"), Marats Selivanovs (Jēkabpils "Lūši")
  • Cēlāji: Markuss Vensbergs ("Piejūra/MSĢ"), Ralfs Kļaviņš ("Lūši")
  • Libero: Gustavs Auziņš ("RTU/Robežsardze/Jūrmala"), Ralfs Andrejevs ("Piejūra/MSĢ")
  • Otrais temps: Leo Štolcs, Kārlis Jaundžeikars (abi "Lūši"), Armands Rokjāns, Ņikita Dimitrijevs (abi "Ezerzeme/DU"), Matīss Šalkovskis, Kristiāns Fokerots (abi "Piejūra/MSĢ")
  • Diagonāle: Kristers Landzāns ("Lūši")

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.