Latvijas–Igaunijas basketbola līgā paralēli interesantām spēlēm gan no sižeta, gan no turnīra tabulas viedokļa lielu ažiotāžu raisīja "Prometey" lēmums nedoties uz maču Tartu. Tas sašķobījis Ukrainas kluba reputāciju kā konkurentu, tā līgas vadības acīs.

"Prometey" trešdien ULEB Eirokausa astotdaļfinālā Rīgā sagrāva Roberta Blumberga pārstāvēto Saloniku "Aris Midea", sestdien bija jāspēlē apvienotās līgas mačs Tartu, bet otrdien ir ceturtdaļfināls pret Burganbresas "Mincidelice". Ukrainas klubam šobrīd esot vien seši pilnībā veseli spēlētāji, līdz ar to pieņemts lēmums uz spēli nedoties, par ko nolikums paredz tehnisko zaudējumu 0:20 un 5000 eiro sodu. Atkārtota pārkāpuma gadījumā sekos diskvalifikācija.

''Ļoti labi saprotu viņu pozīciju, tādā brīdī jebkura nianse ir svarīga, papildu atpūtas dienas palīdzēs apārstēt traumas. 

Lielākie zaudētāji šajā situācijā ir līga, šāda rīcība nav korekta un sportiska. Tartu klubs no turnīra tabulas viedokļa iegūst, bet zaudē pārējās komandas, kas tur apkārt grūstās. 

Jāizvērtē šādas situācijas. Mums ir bijis, ka Eiropas kausā spēlējam, teiksim, 13. datumā Ungārijā, tad 15. jābūt Igaunijā un dienu vēlāk ir nākamais mačs, bet mēs braucam un spēlējam. Ir bijis, ka pirms divām sezonām dodamies uz spēli bez treneriem. Ja esi nopietna sporta organizācija, jābūt gatavai jebkādiem pavērsieniem un jāpieņem lēmumi, lai uzvarētāju noskaidrotu laukumā. "VEF" pirms laba laika spēlēja ar diviem sastāviem, arī "Prometey" vajag garāku soliņu," "Latvijas Avīzei" viedokli pauda "Ventspils" ģenerālmenedžeris Ralfs Pleinics.

"Respektēju, ka viņiem ir nopietna cīņa Eirokausā, tomēr aiz cieņas pret līgu varēja aizbraukt uz Tartu, jo tur arī cilvēki gaidīja šo spēli. Tehniskais zaudējums izskatās nenopietni pret līgu. Mums čempionātā vajag tādu komandu kā "Prometey", bet ir jāciena pretinieks," pievienojās "VEF Rīgas" padomes priekšsēdētājs Jānis Blūms.

"VEF" mājās pieveica "Ventspili" ar 99:76, lai gan sākumā bija 0:12 un 6:20, bet pēdējo ceturtdaļu mājinieki bija pārāki ar 28:9. "Šī mums bija trešā spēle sešu dienu laikā, "VEF" ir ātra komanda, un, ja met tālmetienus kā šodien (15-38), tad jebkuram ir problēmas. Beigās mums pietrūka benzīna," norādīja Pleinics. Rīdziniekiem rezultatīvākais ar 21 punktu Gregorijs Vitingtons, 20 – Robertam Blūmam. Ventiņiem 16 iemeta Išmaels Elamins. "VEF" (22-5) ir trešie tabulā, seko "Ventspils" (19-8), bet tikai par panākuma tiesu atpaliek uzvaru bez cīņas nopelnījusī "Tartu Ulikool Maks&Moorits".

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.