Pēc Latvijas hokeja izlases pēdējās spēles pasaules čempionātā, kurā valstsvienība izcīnīja devīto vietu, Latvijas Hokeja federācija (LHF) medijiem vēstīja, ka komanda mājās atgriezīsies trešdien vakarā ar reisu no Vīnes, savukārt nākamajā dienā plānots oficiāls izlases sagaidīšanas pasākums.

Reklāma

Par to sīkāka informācija sekošot no Saeimas preses dienesta. Tomēr nākamās dienas pusdienlaikā LHF paziņoja, ka izlases sagaidīšanas pasākums nenotiks, no sīkākiem komentāriem atturoties. Kas tad notika 12 stundu laikā, un kāpēc solītā sagaidīšana nenotika?

Latvijas Hokeja federācija iemeslus publiski komentēt nevēlējās, un, sazvanot vairākus organizācijas pārstāvjus, atbilde bija – bez komentāriem! Vienīgais, kurš negribīgi, taču mazliet plašāk pavēra priekškaru, bija LHF prezidents Aigars Kalvītis. "No federācijas puses mēs vispār nekādu sagaidīšanu neprasījām, 

viņi paši [Saeimā] tur kaut ko saputrojās, tāpēc negribu, lai hokeju tagad pin iekšā un meklē kaut kādu skandālu. 

Atgriešanās mājās mums bija pēc plāna, un pat tuvu sagaidīšanas organizēšanai neviens no mūsu puses nav stāvējis. Jā, mūs mēģināja visādos veidos uzrunāt un piedāvāt, taču neviens no piedāvājumiem nepiepildījās. Mēs būtu darījuši, kas būtu jādara, ja sagaidīšana būtu, bet, tā kā nekas tālāk nenotika, komanda mierīgi atlidoja mājās. Viņi paši uz savu iniciatīvu sāka kaut ko nereālu piedāvāt, un man jau tajā brīdī, kā tas notika, tas viss likās aizdomīgi," "Latvijas Avīzei" stāstīja Kalvītis, gan neatklājot, ar kurām personām Saeimā šī komunikācija notikusi.

Par hokejistu sagaidīšanas organizēšanu neko daudz nezināja arī Saeimas priekšsēdētāja Daiga Mieriņa, kura Latvijas Televīzijas raidījumā "Šodienas jautājums" sacīja, ka kāds no Saeimas darbiniekiem pārsniedzis savas pilnvaras. 

"Lai organizētu kādu pasākumu, mums ir zināma kārtība, jo vispirms par ieceri neformāli izrunājam prezidijā, bet tad ir kopīgs prezidija lēmums par pasākuma rīkošanu. 

Mums nav bijusi diskusija ne par šī pasākuma ieceri, ne vispār par pasākuma organizēšanu. Acīmredzot ir notikusi kaut kāda komunikācijas kļūda un kāds no administrācijas darbiniekiem ir pārsniedzis savas pilnvaras un bez mūsu [prezidija] akcepta rīkojies vai runājies. Esmu uzdevusi to noskaidrot," pauda Saeimas spīkere, uzsverot, ka politiķi tur neesot bijuši iesaistīti. Saeimas preses dienestā uz "Latvijas Avīzes" jautājumiem neatbildēja.

Pērn Latvijā pie Brīvības pieminekļa notika divas vērienīgas sportistu sagaidīšanas. Vairāk nekā 30 000 cilvēku maija izskaņā sveica Latvijas hokeja izlases spēlētājus un trenerus ar pasaules čempionāta bronzas medaļām, bet nedaudz mazāks ļaužu pūlis septembrī uzgavilēja Latvijas izlases basketbolistiem par piekto vietu Pasaules kausa izcīņā.

Eiropas Savienības finansēts. Paustie viedokļi un uzskati atspoguļo autora(-u) personīgos uzskatus un ne vienmēr sakrīt ar Eiropas Savienības vai Eiropas Izglītības un Kultūras izpildaģentūras (EACEA) viedokli. Ne Eiropas Savienība, ne EACEA nenes atbildību par paustajiem uzskatiem.