Polijas lauksaimnieki atcēluši blokādes visos robežšķērsošanas punktos ar Ukrainu, pārtraucot divus mēnešus ilgos protestus pret lauksaimniecības produktu importu no kara plosītās kaimiņvalsts.

Reklāma

Lauksaimnieki kopš februāra bija bloķējuši robežšķērsošanas punktus ar Ukrainu, protestējot pret, viņuprāt, negodīgu konkurenci, ko rada ievestās ukraiņu preces.

Robežas bloķēšana un strīds par labību ir saasinājis attiecības starp kaimiņvalstīm, lai gan Polija kopš Krievijas atkārtotā iebrukuma Ukrainā ir izrādījusi stingru atbalstu Kijivai.

"Satiksme caur visiem robežšķērsošanas punktiem (ar Ukrainu) ir iespējama," pēc tam, kad lauksaimnieki pārtrauca pēdējo blokādi Hrebennas robežšķērsošanas punktā, aģentūrai AFP pavēstīja Polijas Ļubļinas reģiona nodokļu administrācijas kameras pārstāvis Mihals Deruss.

Hrebennas punkts atkal tika atvērts pēc tam, kad vietējās varasiestādes atteicās pagarināt atļauju protestiem pie robežkontroles punkta.

"Visām kravas automašīnām ir atļauts šķērsot robežu, ja vien tās neved preces, kam piemērotas sankcijas" 

piebilda Deruss, ar to domājot graudu importu no Ukrainas, kam Polija noteikusi pagaidu embargo.

Krievijas atkārtotais iebrukums Ukrainā ir izkropļojis tās lauksaimniecības nozari. Daudzi no Ukrainas galvenajiem eksporta ceļiem caur Melno jūru ir bloķēti, un karadarbības dēļ liela daļa lauksaimniecības zemes ir kļuvusi neizmantojama.

Cenšoties ekonomiski palīdzēt Kijivai, Eiropas Savienība (ES) 2022. gadā atcēla muitas tarifus Ukrainas precēm, kas pa autoceļiem tiek pārvadātas caur 27 valstu bloku.

Polijas pilsētā Ščecinā zemnieki ar traktoriem bloķē ielu, protestējot pret Ukrainas lauksaimniecības produkcijas ieplūšanu tirgū. Polijas valdība ir aizliegusi Ukrainas graudu importu.

Taču daudzi Ukrainas graudaugu produkti, kas paredzēti valstīm ārpus ES, ir uzkrājušies Polijā un citur, samazinot vietējo ražotāju cenas.

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.