Izraēlas armija kopš kara sākuma ir iznīcinājusi kopumā 130 tuneļus, ko Gazas joslā ierīkojis palestīniešu kaujinieku grupējums "Hamās".

Armija šodien publiskoja video, kurā redzams, kā ar smago tehniku tiek sagrautas ieejas tuneļos.

Ūdens un gaisa piegādes tuneļiem liecināja, ka kaujinieki bija plānojuši uzturēties tajos ilgāku laiku. Armija atklāja un iznīcināja arī tuneļus zem "Hamās" mācību nometnes Gazas joslas ziemeļos.

Kā norāda Izraēla, visā Gazas joslā, kas ir aptuveni 45 kilometrus gara un aptuveni sešus līdz 14 kilometrus plata, ir ierīkota plaša un sarežģīta pazemes tuneļu sistēma. Daļā tuneļu ir pievilkta elektrība. Vidēji tuneļi ir divus metrus augsti un metru plati, bet citi ir tik plati, ka pa tiem var izbraukt automašīnas. Daži tuneļi ierīkoti desmitiem metru dziļumā, lai spētu izturēt bombardēšanu no gaisa.

Ieejas tuneļos parasti atrodas dzīvojamajās mājās vai mošejās. Izraēlas izlūkdienests apgalvo, ka "Hamās" komandcentrs atrodas zem Gazas joslas lielākās slimnīcas, ko "Hamās" noliedz.

2021. gada Krievijas propagandas kanāla sižets no "Hamās" tuneļiem.

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.