Izraēlas sauszemes spēku karavīri ir iekļuvuši Gazas pilsētas "dzīlēs" un izdara "lielu spiedienu" uz tur esošajiem palestīniešu islāmistu grupējuma "Hamās" kaujiniekiem, otrdienas vakarā paziņoja Izraēlas armijas preses sekretārs Daniels Hagari.

""Hamās" aptver, ka mēs sasniedzam vietas, kuras, kā viņi uzskatīja, mēs nekad nesasniegsim," pirms tam televīzijas uzrunā sacīja Izraēlas premjerministrs Benjamins Netanjahu.

Netanjahu vēlreiz paziņoja, ka nebūs pamiera Gazas joslā, kamēr "Hamās" nebūs atbrīvojis visus nolaupītos Izraēlas pilsoņus.

Hagari sacīja, ka kopš kara sākuma Izraēla ir uzbrukusi vairāk nekā 14 000 mērķiem biezi apdzīvotajā Gazas joslā. Viņš atzina, ka ir bijuši panākumi, "bet karš vēl būs ilgs". 

ASV iebilst pret Gazas joslas reokupāciju

ASV iebilst pret Izraēlas īstenotu Gazas joslas ilgtermiņa okupāciju, otrdien pavēstīja ASV Valsts departamenta preses sekretārs Vedants Patels

"Mūsu uzskats ir, ka palestīniešiem ir jābūt šo lēmumu priekšējās līnijās, un Gaza ir palestīniešu zeme, un tā paliks palestīniešu zeme,"

žurnālistiem sacīja Patels.

"Vispārīgi runājot, mēs neatbalstām Gazas joslas reokupāciju, un to neatbalsta arī Izraēla," viņš sacīja.

ASV piekrīt tam, ka "nevar notikt atgriešanās pie 6. oktobra "status quo"", norādīja Valsts departamenta pārstāvis, šādi izsakoties par dienu pirms "Hamās" kaujinieku bezprecedenta iebrukuma Izraēlas dienvidos.

"Izraēlai un reģionam ir jābūt drošiem, un Gaza vairs nedrīkst būt bāze, no kuras tiek izvērsti uzbrukumi Izraēlai vai kādam citam," sacīja Patels.

Gazas joslu atstājuši vairāk nekā 200 Vācijas pilsoņi

Gazas joslu ir atstājuši vairāk nekā 200 Vācijas pilsoņi un viņu ģimeņu locekļi, trešdien apstiprināja Vācijas ārlietu ministre Annalēna Bērboka.

"Tas dod cerību briesmīgajā situācijā Gazā," ārlietu ministre paziņoja sociālo mediju platformā "X", atrodoties Tokijā, kur viņa otrdienas vakarā ieradās uz Lielā septiņnieka (G7) valstu ārlietu ministru sanāksmi.

"Liels paldies mūsu partneriem Ēģiptē par viņu atbalstu," piebilda Bērboka. 

Viņa solīja, ka Vācijas valdība turpinās strādāt, "līdz katrs vācietis, kurš grib atstāt šo zemi, varēs to izdarīt". 

Bērboka kārtējo reizi aicināja uz humāniem pamieriem Gazas joslā notiekošajā karadarbībā, lai mazinātu civiliedzīvotāju ciešanas.

Viņa rakstīja, ka cilvēkiem Gazas joslā ir vajadzīgs ūdens, maize un medicīniskā aprūpe, un visnopietnāk ievainotie ir jāārstē. 

Gazā katru dienu turpinās humānās palīdzības ievešana.

Humānās palīdzības konvojs.

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.