Saeimas deputāts Edgars Zelderis varētu pamest "Progresīvo" frakciju, tādējādi vēl vairāk vājinot valdošās koalīcijas - "Jaunās vienotības", Zaļo un zemnieku savienības un "Progersīvo" - vairākumu parlamentā.

Reklāma

Zeldera pārstāvētā partija "Mēs - Talsiem un novadam" šodien paziņoja par sadarbības pārtraukšanu ar "Progresīvajiem". Vaicāts, vai deputāts turpinās strādāt valdošajā koalīcijā, Zelderis aģentūrai LETA pauda, ka tas noteikti neturpināšoties "tādā formātā, kā līdz šim".

Pēc viņa vārdiem, nevarot izslēgt, ka politiķis turpmāk strādās Saeimā kā pie frakcijām nepiederošs deputāts. Pagaidām Zelderim ar "Progresīvajiem" neesot ieplānotas sarunas par tālāko sadarbību.

Zelderis atzīmēja, ka pārstāv reģionus, bet "Progresīvie" neesot ieinteresēti problēmās ārpus Rīgas. 

Partijas "Mēs - Talsiem un novadam" un "Progresīvo" sadarbība faktiski esot izbeigta "jau labu laiku atpakaļ", tas tikai neesot ticis paziņots.

Taujāts, kas Zelderi neapmierina koalīcijas darbā, deputāts pauda, ka viņu neapmierina tas, kā tiek risināti jautājumi, cik daudz tiek izdarīts un kādi ir koalīcijas panākumi. Kā piemēru Zelderis minēja Rēzeknes domes atlaišanas likumprojektu, kur balsojumā viņš atturējās. Deputāts nesaprot, kāpēc runa ir tikai par Rēzeknes domi, jo, piemēram, arī Talsos ir "milzīgas" finanšu problēmas un pārkāpumi, bet neviens nevēloties to vērtēt, un līdzīgi esot arī ar citām pašvaldībām.

Jau ziņots, ka 2022.gada vasarā reģionālā partija "Mēs - Talsiem un novadam" noslēdza ar "Progresīvajiem" līgumu par sadarbību gan 14.Saeimas vēlēšanās, gan nākotnē. Galvenie sadarbības iemesli bija "palīdzēt ar savu pieredzi risināt valstī samilzušās problēmas", norāda reģionālā partija. Tā laika partijas pārstāvji Talsu novada domē - Edgars Zelderis, Ilva Norenberga, Lauris Pīlēģis un Kalvis Kalniņš piekrita būt "Progresīvo" Kurzemes sarakstā.

"Minētajai partijai ir atšķirīgs attīstības un sadarbības redzējums, līdz ar to partijas "Mēs - Talsiem un novadam" valde vienbalsīgi nolēma izbeigt sadarbību ar politisko partiju "Progresīvie", paziņojumā lēmumu skaidro partijas priekšsēdētāja vietnieks Pīlēģis.

Saeimā "Jaunās vienotības" frakcijai ir 25 deputāti, Zaļo un zemnieku savienībai - 16, "Progresīvajiem", ja Zelderis pamet frakciju - 9, tātad kopā paliek 50 deputātu balsis. Faktiski koalīciju balsojumos atbalsta arī pie frakcijām nepiederošie deputāti Oļegs Burovs (GKR) un Igors Rajevs. Kopumā koalīcijas balsu skaits Saeimā varētu sarukt līdz 52.

Aptauja

Par kādu saturu LASI.LV būtu gatavs maksāt?

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.