Rīgas pašvaldība aizliegusi sestdien plānoto piketu palestīniešu atbalstam, LETA uzzināja Rīgas domē.

Pašvaldībā atbilstoši likumam "Par sapulcēm, gājieniem un piketiem" izskatīts privātpersonas iesniegtais pieteikums 6. janvārī pie Ministru kabineta organizēt piketu, lai izrādītu solidaritāti ar Palestīnas iedzīvotājiem Izraēlas un Palestīnas konflikta laikā. 

Aptauja

Kāda ir tava attieksme pret Rīgā plānoto piketu palestīniešu atbalstam?

Saņemot drošības dienestu izvērtējumu, kas norāda uz iespējamiem draudiem sabiedrības drošībai šāda piketa norises laikā, Rīgas pilsētas izpilddirektors Jānis Lange lēmis aizliegt piketa rīkošanu.

Sestdien plkst.12 piketā pie Ministru kabineta bija plānots aicināt valsts amatpersonas un iedzīvotājus izrādīt solidaritāti ar Palestīnas iedzīvotājiem un paust nosodījumu Izraēlas veiktajai vardarbībai pret Gazā un Rietumkrastā dzīvojošajiem iedzīvotājiem, aģentūru LETA informēja kustībā "Par brīvu Palestīnu".

Piketa organizētāji norādīja, ka pasākumā varētu piedalīties simts dalībnieku.

Jau vēstīts, ka 7. oktobrī "Hamās" sarīkoja slaktiņu Izraēlā, noslepkavojot vairāk nekā 1200 cilvēku, no kuriem absolūtais vairākums bija civilpersonas.

Vēl aptuveni 240 cilvēkus, tajā skaitā sievietes, bērnus un sirmgalvjus, teroristi sagrāba par ķīlniekiem un aizveda uz Gazas joslu.

Latvijas kristīgo konfesiju un reliģisko organizāciju rīkotā kopīgā lūgšana Izraēlas atbalstam pie Brīvības pieminekļa.

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.