Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) uzdevis Nacionālajai apvienībai (NA) valsts budžetā atmaksāt pretlikumīgi izlietotos valsts budžeta finanšu līdzekļus 210 673 eiro apmērā un apturējis budžeta finansējumu uz vienu gadu.

Reklāma

Šāds lēmums pieņemts, jo partija 2022. gadā komunikācijai ar sabiedrību un politiskajai aģitācijai esot izlietojusi valsts budžeta līdzekļus 554 627 eiro apmērā, tādējādi par 210 673 eiro pārsniedzot procentuālo limitu, ko pieļaujams iztērēt vienam Politisko organizāciju (partiju) finansēšanas likumā paredzētajam valsts budžeta finansējuma izlietošanas mērķim.

KNAB šogad jūlijā arī partijai neizmaksās 376 003 eiro. Savukārt nākamās summas apmēru, kas netiks izmaksāta partijai 2025. gada janvārī, KNAB varēs aprēķināt vēlāk.

Saeimas deputāts Jānis Grasbergs sacīja, ka Nacionālā apvienība tiesā pārsūdzēs KNAB lēmumu. Partija nepiekrīt KNAB interpretācijai, jo nevienai no izdevumu grupām neesot iztērēts vairāk par 60% no valsts piešķirtā finansējuma.

Partijas drīkst izlietot valsts finansējumu trim mērķiem: biroju uzturēšanai, partijas saturiskajam darbam un politiskajai aģitācijai vai komunikācijai ar sabiedrību. Nevienai no izdevumu grupām nedrīkst tērēt vairāk par 60% no valsts finansējuma.

Aptauja

Par kādu saturu LASI.LV būtu gatavs maksāt?

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.