Pēc astoņu dažādu politisko spēku iniciatīvām sākusies parakstu vākšana par to, vai rīkot tautas nobalsošanu par Saeimas atlaišanu.

Sagaidot 14. Saeimas darba pirmā gada jubileju, ar pieteikumiem parakstu vākšanai uz Centrālo vēlēšanu komisiju devās partijas "Latvija pirmajā vietā", "Stabilitātei", "Tautas varas spēks", "Suverēnā vara", "Tautas kalpi Latvijai", "Apvienība Jaunlatvieši" un partiju apvienības "Pamats-LV" un "Jaunā saskaņa". Parakstu vākšana varēs ilgt vienu gadu. Pirmo piecu dienu laikā bija parakstījušies jau vairāk nekā 20 tūkstoši cilvēku. Lai parakstu vākšanu varētu uzskatīt par sekmīgu un varētu rīkot referendumu par 14. Saeimas atsaukšanu, par iniciatīvu jāparakstās vismaz 10% no balsstiesīgajiem iedzīvotājiem jeb 154 241 Latvijas pilsonim. Pagājušajās Saeimas vēlēšanās piedalījās 59,41% balsstiesīgo jeb 916 368 vēlētāju.

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.