Kā ik vasaru Valmiermuižā gaida uz laiskajiem brīvdabas kinovakariem, kuros baudīt Latvijas kino meistardarbus, kā arī izzināt filmu veidošanas aizkulises, tapšanu un aktuālās tēmas, tiekoties ar filmu un dažādu organizāciju pārstāvjiem.

Reklāma

27. jūnijā plkst. 21.00 jauniešu komēdija "Tizlenes" un tikšanās ar režisori Martu Elīnu Martinsoni un jaunatnes darbinieku, Valmieras jauniešu mājas pārstāvi Eduardu Liepiņu-Melni. Filmas galvenās varones – trīs 9. klases skolnieces Sarmīte, Sveta un Katrīna – ir nolēmušas radikāli mainīt savu dzīvi un no klases apsmietākajām tizlenēm pārvērsties par populārākajām meitenēm. Iedvesmojoties no filmām un seriāliem, viņas nolemj, ka vienīgā iespēja to panākt – ierasties izlaidumā ar klases krutākajiem čaļiem.

11. jūlijā plkst. 21.00 dokumentālā filma "Podnieks par Podnieku. Laika liecinieks" un tikšanās ar režisori Annu Viduleju un nevalstiskās organizācijas pārstāvi. Režisors un operators Juris Podnieks bieži mēdza atkārtot, ka, pirms nokļūsim ellē vai paradīzē, pie tiem "lielajiem vārtiem" ikvienam režisoram būs jānoskatās savas filmas un jāatbild par tām. Ir tapusi filma gluži kā saruna pirms bezgalības, kas balstīta Podnieka rakstītajās dienasgrāmatās un intervijās.

25. jūlijā plkst. 21.00 spēlfilma "Mana brīvība" un tikšanās ar režisori Ilzi Kungu-Melgaili un politiķi, kultūras darbinieci Daci Melbārdi. Filma ir balstīta uz vēsturiskiem notikumiem, kas vēsta par pagājušā gadsimta 80. gadu beigām Latvijā, kad gaisā jaušamas pārmaiņu vēsmas. Galvenās varones prototips ir viena no atmodas laika spožākajām zvaigznēm – žurnāliste un politiķe Ita Kozakeviča, filmā Alīcija.

8. augustā plkst. 21.00 dokumentālā filma "Viss būs labi" un tikšanās ar režisoru Staņislavu Tokalovu un biedrības "Cerības pakāpiens" pārstāvi Viktoriju Brjuņinu. Tokalovs ieved skatītāju savu tuvinieku – Latvijas krievvalodīgo kopienas – ikdienā Purvciemā četru gadu garumā. Kopā ar operatoru un līdzscenāristu Valdi Celmiņu režisors ir radījis godīgu dokumentālo tuvplānu – tā savā ziņā ir "ideāla vēsturiska melodrāma" par viņa dzimtu, Latvijas etnisko sašķeltību un krievvalodīgās sabiedrības piederību pēdējos trīsdesmit gadus.

22. augustā plkst. 21.00 dokumentālā filma "Hekabes jautājums" un tikšanās ar režisoru Pēteri Krilovu un nevalstiskās organizācijas pārstāvi. Filma – pētījums par cilvēkiem tik nepieciešamo un tik devalvēto jēdzienu – par līdzjūtību. Senā Hekabe, Trojas ķēniņa Priama sieva un Hektora māte, iegājusi kultūrvēsturē ne sava nelaimīgā, bet varonīgā likteņa dēļ, bet tāpēc, ka nevienam par viņu nav nekādas daļas. Kā vieni no galvenajiem filmas varoņiem ir mūziķis Rolands Ūdris ar ģimeni.

Valmiermuiža. Kino vakari.

Aptauja

Par kādu saturu LASI.LV būtu gatavs maksāt?

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.