Vēl pirms nonākšanas uz televīzijas ekrāniem seriāls "Padomju džinsi" paspējis izpelnīties ievērojamu atzinību gan Latvijas, gan ārvalstu kinofestivālos, kā arī šobrīd turpina pulcēt skatītājus kinoteātros visā Latvijā.

Reklāma

Pavisam nesen seriāls guva vēsturiskus panākumus lielākajā Eiropas seriālu festivālā "Series Mania", kur vairāk nekā 50 pasaules seriālu konkurencē ieguva festivāla skatītāju balvu, savukārt aktieris Kārlis Arnolds Avots saņēma labākā aktiera balvu sekcijā "International Panorama". Seriāls ieguvis arī 12 nacionālās kinobalvas "Lielais Kristaps" nominācijas un trīs "Lielā Kristapa" balvas, kā arī izvēlēts Berlīnes starptautiskā kinofestivāla programmā "Berlīnes seriālu tirgus atlase 2024".

Seriāls "Padomju džinsi" ir traģikomisks stāsts par brīvdomātājiem un konformistiem, par attiecībām un izvēlēm, par robežu un pasaules atvēršanos. Un par biksēm, kas izmainīja pasauli! Septiņdesmito gadu izskaņā – laikā, kad visā PSRS ir izvērsta pati sīvākā propaganda pret Rietumu kultūru, – kādā Latvijas psihiatriskajā slimnīcā kvēls rokmūzikas fans ir izveidojis veiksmīgu pagrīdes džinsu ražotni.

Arī seriāla idejas autors Staņislavs Tokalovs uzsver to, ka arī pēc starptautiskas atzinības televīzijas pirmizrāde rada satraukumu: "Daudzu autoru un, protams, arī mans sapnis ir, lai manu darbu redz, cik vien iespējams daudz cilvēku. Neskatoties uz to, ka "Padomju džinsi" tika izrādīti kinoteātros, televīzijā to redzēs vēl plašāks cilvēku loks. Skatītāju emocijas, viedokļi, līdzpārdzīvojums, komentāri un arī kritika ir tas, ko mēs ļoti gaidām."

Seriāla galvenās lomas atveido Kārlis Arnolds Avots, Āmu Milonofa un Igors Šelegovskis, savukārt citus ne mazāk spil­gtus personāžus iedzīvina Andris Keišs, Gints Grāvelis, Dainis Gaidelis, Ivars Krasts, Gundars Āboliņš, Jevgēnijs Isajevs, Jānis Jarāns, Nikolajs Šestaks, Valentīns Novopoļskis, Gatis Gāga, Indra Briķe, Juris Bartkevičs, Matīss Ozols, Jānis Skutelis, Jurijs Djakonovs, Baiba Broka un citi.

Seriāls jau šobrīd pieejams "Go3" televīzijā, savukārt kanālā TV3 seriāls būs skatāms šā gada rudenī.

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.