Karaļa taka jeb "Kungsleden" ir pārgājienu taka Zviedrijā, kas atrodas pāris simtu kilometru aiz polārā loka. Tā ir vieta, kur aizvadītā gada septembrī astoņi sabiedrībā zināmi cilvēki devās 120 km garā, pārbaudījumiem pilnā pārgājienā. No 3. februāra būs iespēja sekot līdzi ekspedīcijai raidījumā "Ārpus zonas: Polārais loks", kas būs skatāms kanālā TV3 sestdienu vakaros pulksten 19.20.

Pārgājiens ilga sešas dienas, no kurām piecas naktis tika pavadītas teltīs. Ekspedīcijas dalībniekiem nebija nedz sakaru ar ārpasauli, nedz apdzīvotu teritoriju pa ceļam, vienīgais izstāšanās ceļš ārkārtas gadījumā ir glābšanas helikopters.

2022. gada vasarā raidījuma vadītāja Kristīne Garklāva jau pieveica šo distanci un atzīst – tā bijusi viena no grūtākajām viņas pieredzē kā fiziski, tā arī garīgi. Karaļa takas pilnais garums ir 400 km, taču ekspedīcijas dalībnieki devās pa takas ziemeļu posmu no Abisko ciemata līdz Nikaluoktai, pieveicot ap 120 km.

Kopā ar Kristīni ekspedīcijā devās Baiba Sipeniece-Gavare, Kaspars Breidaks, Prusax, Tomass Pildegovičs, Rojs Rožers, Būū un Kristaps Zvejnieks.

"Dažkārt notiek tā, ka paši pat īsti uzreiz neapzināmies, ka sakām "jā" piedzīvojumam, kas paliks atmiņā vienmēr. Tā notika šoreiz. Gan piedzīvojumi, gan cilvēki, kas ir daļa no tā," pēc pārgājiena rezumē raidījuma vadītāja Kristīne Garklāva.

Pārgājiena laikā visus dalībniekus sagaida izaicinājumi, no kuriem lielākā daļa nemaz nav saistīti ar pašu Karaļa taku, – pārdomas, atziņas un situācijas pieņemšana, sadzīvošana pašiem ar sevi. Baiba Sipeniece-Gavare pēc pārgājiena atzīst: "Tagad saprotu, ka man Karaļa taka bija vairāk vajadzīga nekā es tai."

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.