Gaidot savu līdz šim lielāko koncertu, kas notiks 31. augustā Mežaparkā, grupa "Jumprava" izdod jaunu singlu un mūzikas video. “Interneta dzīvnieks” ir dziesma, kas būs iekļauta arī šogad gaidāmajā albumā “Jumprava 2024”.

Reklāma

Albumu plānots izdot šī gada augustā, un tajā būs apkopotas vairākas grupas radītās dziesmas, kas tapušas dažādos laika posmos – dziesmas, kas šodienas koncertu dzīvē jau ieguvušas jaunu skanējumu, tādēļ albumā tās būs jaunā aranžējumā, un dziesmas, kas dažādu apstākļu dēļ nav nonākušas pie plašākas publikas, lai arī, grupasprāt, tās ir pelnījušas sastapt savu klausītāju. Albumā būs arī divi jaunumi – viens no tiem šodien iznākušais singls "Interneta dzīvnieks".

"Interneta dzīvnieks" tapis kā vērojums par šodienas sabiedrību interneta un tehnoloģiju laikmetā, kur lielu mūsu uzmanības devu zog viedierīces. Dziesmas vārdu un mūzikas autors Aigars Grāvers norāda: 

"Tā noteikti nav kritika vai kādas noteiktas pozīcijas "par” vai “pret” ieņemšana. Tas ir vairāk kā trešās puses vērojums un varbūt neliels aicinājums – lietot to visu samērīgi un jēgpilni, jo būtībā tehnoloģijas jau nav ne labas, ne sliktas, bet tās ļauj mums radīt tiešām lielas lietas. 

Arī mūsu jaunais video klips nebūtu iespējams bez jaunāko tehnoloģiju klātbūtnes.”

Dziesmas mūzikas video sižetā ar nelielu ironiju tiek apskatīti dažādu profesiju pārstāvji, kuri savus darba pienākumus nespēj veikt pilnvērtīgi, jo uzmanību ik pa brīdim novērš viedierīces. Klipa idejas autors ir Aigars Grāvers, kurš kopā ar Ilvu Centeri pildījuši arī režisora lomu video klipa uzņemšanas un montāžas procesā, savukārt operatora un montāžas darbs bija uzticēts Kasparam Dvinskim.

Grupa gaidīs savus klausītājus savā jubilejas koncertā "Jumprava XL", kas norisināsies 31. augustā Mežaparka Lielajā estrādē (tika ziņots par koncerta vietas maiņu – pārceļot notikumu no Daugavas stadiona uz Mežaparku).

31. augusts nav izvēlēts nejauši, jo tā ir Aigaru diena, kas grupai ir īpaša, jo tās sastāvā ir trīs Aigari, kuri šoreiz savu vārda dienu atzīmēs ar vērienīgu koncertu. Jāpiebilst, ka Aigaru diena nav vienīgais svinību iemesls, jo šajā gadā "Jumprava" svin apaļu jubileju, kuras gadskārtas skaitlis, starp citu, ietverts arī koncerta nosaukumā – "Jumprava XL". Koncerta nosaukumā "XL" apzīmē ne tikai gaidāmā notikuma vērienu un Jumpravas dziesmu lielo nozīmi latviešu kultūrtelpā, bet arī ar romiešu cipariem rakstīto skaitli 40.

Biļetes uz 2024. gada vasaras noslēguma koncertu pieejamas Biļešu Paradīzes kasēs un bilesuparadize.lv.

Aptauja

Kāds ir jūsu biežākais LASI.LV apmeklējuma laiks?

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.