Izdevniecība "Latvijas Mediji" laidusi klajā "Latvijas Avīzes" žurnālista, dzejnieka un publicista Andra Grīnberga grāmatu “Viens mazs punktiņš kartē”.

Paradokss! Viens mazs punktiņš, bet Andris Grīnbergs teic – vēl viena grāmata Latvijai. Bet nekāda paradoksa nav, tas mazais punktiņš – Latvijas kartē neliela apdzīvota vieta Prižu Avēnija starp Jēkabpili un Zeļķu tiltu, pie kura vai katru pavasari sastrēgst Daugavas ledi – ir spilgts simbols visiem mūsu zemes darbīgajiem punktiņiem, kas sīksti turas un attīstās. Grāmata nav tikai autora izpētes darbs, tā ir viņa kopā ar Prižu Avēnijas neparastajiem cilvēkiem 40 gados izdzīvots sirdsdarbs ar bagātām atziņām.

Izdevniecība "Latvijas Mediji" laidusi klajā "Latvijas Avīzes" žurnālista, dzejnieka un publicista Andra Grīnberga grāmatu “Viens mazs punktiņš kartē”.

Viena no tām: "Iesākumā varētu teikt īsi un ļoti vienkārši – Prižu Avēnija ir vieta Latvijā, kur ne jau Mēness putekļu smarža svarīga, bet zemes un graudu smarža gan. Bet tas jau nenozīmē, ka avēnieši neskatās zvaigznēs un uz mēnesi, īpaši tad, kad debesjums pilns ar noslēpumainu mirdzumu un virs koku galiem smaidīgais apaļvaidzis."

Andra Grīnberga grāmata “Viens mazs punktiņš kartē”.

Vāka mākslinieks: Indulis Martinsons.

"Iesākumā varētu teikt īsi un ļoti vienkārši – Prižu Avēnija ir vieta Latvijā, kur ne jau Mēness putekļu smarža svarīga, bet zemes un graudu smarža gan. Bet tas jau nenozīmē, ka avēnieši neskatās zvaigznēs un uz mēnesi, īpaši tad, kad debesjums pilns ar noslēpumainu mirdzumu un virs koku galiem smaidīgais apaļvaidzis," tā saka grāmatas autors Andris Grīnbergs.

"Andrim Grīnbergam ir talants uztaustīt, pamanīt, saskatīt mazos punktiņus, kuri patiesībā ir lieli. Tā ir visas šīs grāmatas sūtība un būtība," 

tā Ēriks Hānbergs.

Žurnālists, publicists, dzejnieks Andris Grīnbergs dzimis Ventspils apriņķa Ugāles pagastā, padomju laikā strādājis vairākās novadu avīzēs, arī Radiofonā un laikrakstā "Cīņa", bet jau kopš 20. gadsimta 80. gadiem dzīvo Jēkabpilī un raksta laikrakstam "Latvijas Avīze". Astoņu grāmatu autors un līdzautors.

Grāmata tapusi ar Jura Cīruļa, Kaspara Daņiļeviča, Andra Dilbeka, Andra Felsa, Haralda Grīnberga, Andra Kazinovska, Mārtiņa Krūmiņa, Zigurda Lankas, Sandras Paegļkalnes, Stefana Rāznas, BaibasRivžas, Ojāra Spārīša, Irēnas Sproģes, Voldemāra Strīķa, Ivetas Tīrumnieces, Intas un Jāņa Trokšu finansiālo atbalstu.

Aptauja

Par kuru tēmu LASI.LV vēlētos uzzināt un lasīt vēl vairāk?

KONTEKSTS

Grāmatu izdevniecība "Latvijas Mediji" darbu sāka 1998. gadā ar latviešu rakstnieka Vladimira Kaijaka romānu "Enijas bize". Oriģinālliteratūra allaž ir bijusi izdevniecības galvenais stūrakmens un veiksmes stāsts. Vairāki romāni saņēmuši "Lielo lasītāju balvu". Šodien izdevniecība "Latvijas Mediji" piedāvā oriģinālo un tulkoto literatūru, vēsturi un dokumentālo literatūru, praktiskās grāmatas, gadagrāmatas, kalendārus, bērnu grāmatas. Katru gadu izdevniecība lasītāju rokās nodod vairāk nekā 100 dažādu nosaukumu darbus.

Jaunākās grāmatas meklē izdevniecības veikalā šeit