Kāds skatītājs vērsās pie raidījuma “360TV ZIŅneši” ar savu novērojumu uz Latvijas autoceļiem, proti, viņš pamanījis, ka ceļu satiksmē piedalās daudz automašīnu ar Lietuvas un Igaunijas numurzīmēm. Skatītājs pieļauj, ka mūsu valsti ir iecienījuši tūristi no kaimiņvalstīm, taču uzreiz pats šo savu hipotēzi apšauba un norāda, ka īpaši ar lietuviešu un igauņu numuriem izceļas Latvijā pieejamās koplietošanas mašīnas. “ZIŅneši” nolēma izpētīt, ar ko tas skaidrojams? Un vai tam ir kāds ekonomiskais pamatojums?

Reklāma

Kā izrādās, līdz 2016. gadam Latvijā patiesi bija izdevīgāk pārvietoties ar kaimiņvalstīs reģistrētu automašīnu, bet nu jau astoņus gadus tā vairs nav. Tagad, Latvijas pilsonim piecu dienu laikā pēc automašīnas ievešanas Latvijā tā ir jāpārreģistrē. Kā norāda Ceļu satiksmes drošības direkcijā – šādi noteikumi ir visā Eiropas Savienībā.

CSDD pārstāvis Mārtiņš Mālmeisters stāsta: 

“Lai nebūtu šādu gadījumu, kad, piemēram, tiek izmantoti transportlīdzekļi, kas ir reģistrēti kaut kur ārvalstīs, bet tiek lietoti pa Latvijas ceļiem, par kuriem netiek maksāta ceļa nodeva, ir rasta šāda kārtība.”

Aprēķini liecina, ka valsts, ieviešot šādus noteikumus, no ārvalstīs reģistrētām automašīnām ieņēmumus palielinājusi par 6,4 miljoniem eiro. Stingrāki kļuvuši arī noteikumi, kas regulē citu valstu pilsoņiem piederošu ārvalstīs reģistrētu automašīnu izmantošanu Latvijā. Šie auto drīkst piedalīties ceļu satiksmē trīs mēnešus, bet ir jāmaksā ceļa nodoklis. Pēc trim mēnešiem automašīna jāreģistrē Latvijā. Bet kāpēc tad uz Latvijas ceļiem ir tik daudz koplietošanas auto ar Igaunijas vai Lietuvas numuriem? 

Plašāk skaties video!

Aptauja

Par kādu saturu LASI.LV būtu gatavs maksāt?

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.