Šī gada vasarā tirdzniecības centrā "Galleria Riga" durvis vērs lielākais kopstrādes biroju centrs "Workland Galleria Riga". Šis ir pirmais kopstrādes biroju centrs, kas būs izvietots kādā no tirdzniecības centriem Latvijā, un jau trešais "Workland Group" kopstrādes telpu projekts Rīgā.

Reklāma

Kopstrādes telpu ierīkošana tirdzniecības centros ir jauna tendence, kas kļūst arvien populārāka, jo tā kā zem viena jumta atrodas gan darba vieta, gan ikdienā nepieciešamie pakalpojumi - pārtikas veikals, sporta zāle u.c., ļauj optimizēt darba grafiku un ietaupīt laiku. "Workland Galleria Riga" platība pārsniegs 3 tūkst. kvadrātmetrus, piedāvājot aptuveni 350 pilnībā aprīkotas darba vietas multifunkcionālā vidē. Kopējais investīciju apjoms jaunajās kopstrādes telpās sasniegs 3 miljonus eiro.

Vidējais aizpildījums – 90%

"Iepriekšējo gadu ekonomiskie satricinājumi un nenoteiktība ir mudinājuši uzņēmumus pārskatīt savu ierasto darbību un izdevumus. Mainīgajā un nepastāvīgajā situācijā par vienu no svarīgākajiem izvēles kritērijiem kļūst elastīga pieeja B2B pakalpojumu jomā. Attālinātā un klātienes darba apvienošana ir palielinājusi pieprasījumu pēc pilna servisa  biroju centriem ar elastīgiem nosacījumiem, tas ir koncepts, kādu piedāvā kopstrādes telpu veidotāji. Ne tikai jaunuzņēmumi, bet arī lieli starptautiski uzņēmumi, piemēram, "Nasdaq" vai "VISA", izvēlas šādus birojus, jo tie spēj ātri pielāgoties mainīgajām vajadzībām, piedāvājot elastīgus biroju nomas noteikumus un papildu pakalpojumus, piemēram, sanāksmju telpas. Šī elastība ne tikai apmierina tūlītējas vajadzības, bet arī palīdz optimizēt biroju nomas izmaksas," secina "Workland Group" dibinātājs un izpilddirektors Indreks Hāls (Indrek Hääl). Viņš ir gandarīts, ka šobrīd abu "Workland" kopstrādes biroju centru – "Workland Telepgraph" un "Workland Verde" – vidējais aizpildījums ir 90%. Trešais koprades biroju centrs - "Workland Galleria Riga", kas šī gada jūlijā tiks atvērts t/c "Galleria Riga" 5. stāvā, ir tapis ar "East Capital Real Estate"atbalstu. 

„Workland Group” dibinātājs un izpilddirektors Indreks Hāls (Indrek Hääl).

"Workland Group" paplašina savu klātbūtni visā Baltijas reģionā, šoruden atverot jaunus kopstrādes centrus arī Tallinā un Viļņā, tādējādi palielinot "Workland" piedāvāto darba vietu skaitu par 30%. Starptautiskais pilna servisa biroju un kopstrādes telpu tīkls "Workland Group" līdz šim ir atvēris 18 biroju centrus visās trijās Baltijas valstīs un Somijā — piecus Viļņā, vienu Kauņā, trīs Rīgā, sešus Tallinā, divus Helsinkos un vienu Espo. "Workland Group" biroju un kopstrādes centru kopējā platība ir vairāk kā 34 tūkst. m2, tajos ir aptuveni 4 tūkst. darba vietas. 

Ļauj ietaupīt līdz pat 30%

"Workland Galleria Riga" piedāvās dažādiem darba stiliem un vēlmēm piemērotas darba telpas - gan privātus birojus, gan plašas kopstrādes telpas. Ērti izvietotās telefona kabīnes nodrošinās privātu telpu telefona vai video zvaniem, tās varēs izmantot bez iepriekšējas rezervācijas. Sanāksmju telpas, kurās ir no 3 līdz 10 sēdvietām, aprīkotas ar TV ekrāniem, videokonferenču iekārtām un citām ērtībām, varēs viegli rezervēt, izmantojot "Workland" lietotni vai tīmekļa vietni, un tās būs pieejamas gan "Workland" centru biedriem, gan ikvienam, kurš meklē profesionālu vidi sanāksmēm vai videokonferencēm. Privātie biroji būs dažāda lieluma, sākot no 2 līdz 8 darba vietām. Visas darba vietas būs pilnībā mēbelētas, tām būs piekļuve koplietošanas telpām, piemēram, virtuvei, atpūtas telpām un āra terasei. Kopstrādes zonā būs pieejamas gan fiksētas darba vietas, kas nodrošinās personalizētu un ērtu vidi, gan atvērtā tipa darba vietas, ļaujot dalībniekiem katru dienu izvēlēties citu vietu. "Mūsdienu uzņēmējdarbības vide prasa maksimālu elastību visos jautājumos, tostarp, attiecībā uz biroja telpām. "Workland" koncepcija piedāvā unikālu iespēju strādāt A klases privātajā birojā vai kopstrādes telpā, kas atrodas izcilā vietā, vienlaikus esot kopā ar līdzīgi domājošiem cilvēkiem no dažādām nozarēm. Mūsu kopstrādes centru biedru loks ir ļoti plašs – gan "biznesa eņģeļu" investoru kopienas, gan IT nozares pārstāvji, gan ārštata darbinieki, valsts iestādes, starptautiskas korporācijas, nekustamā īpašuma attīstītāji u. c. "Workland" ir iespēja iesākt darba dienu ar rīta kafiju kopā ar interesantiem un profesionāliem cilvēkiem no dažādām nozarēm, kurus citkārt, iespējams, nemaz nesastaptu. Latvijā "Workland" kopiena apvieno vairāk nekā 400 biedru - dažādu jomu profesionāļus, uzņēmējus, un mēs priecājamies, ka līdz ar jaunā „Workland Galleria Riga” centra rezervācijām šis skaits pieaugs," klāsta komercdirektore Jekaterina Zilpauša. 

Šī gada vasarā tirdzniecības centrā “Galleria Riga” durvis vērs lielākais kopstrādes biroju centrs “Workland Galleria Riga”.

Vienas darba vietas cena kopstrādes telpā ir no 150 eiro (plus PVN) mēnesī. Cena ir nemainīga visā līguma darbības laikā un sedz visus nepieciešamos biroja izdevumus, piemēram, komunālos maksājumus, elektrību, internetu, kafiju, biroju uzturēšanu, uzkopšanu un pat kopīgus pasākumus, piemēram, ikmēneša brokastis un  aktivitātes pēc darbalaika beigām. 

"Mūsu aprēķini rāda, ka šāda pieeja ļauj ietaupīt līdz pat 30 % biroja izmaksu, salīdzinot ar standarta biroja nomas līgumiem,"

vērtē J. Zilpauša. 

Birojā ienāk ielas māksla

Jaunā kopstrādes telpu interjeru veidojis arhitektu birojs "Lauder Architect". 

Šī gada vasarā tirdzniecības centrā “Galleria Riga” durvis vērs lielākais kopstrādes biroju centrs “Workland Galleria Riga”.

"Ņemot vērā t/c "Galleria Riga" lielisko atrašanās vietu pilsētas centrā, "Workland" biroja dizaina koncepcijai iedvesmu smēlos no pilsētas ainavas dinamikas. Lai gan atsevišķas ielas var šķist pelēkas un garlaicīgas, Rīgai piemīt dzīvīgs un krāsains raksturs. "Workland" biroja interjerā ir integrēti dažādi materiāli, kas atgādina pilsētas ainavu, piemēram, ķieģelis, koks un metāls. Turklāt sienu gleznojumi ielas mākslas (street art) stilā izvietoti tā, lai piešķirtu biroja videi rotaļīgu un valdzinošu dimensiju un atspoguļotu pilsētas ielu šarmu. Svītru elementu un apļu iestrādāšana akustiskajos paneļos kalpo ne tikai funkcionāliem mērķiem, bet arī palīdz radīt darbiniekiem patīkamāku darba atmosfēru. Biroja plānojums un mēbeļu izvēle prioritāri balstīta lietotāju vajadzībās un komfortā, nodrošinot optimālu darba vidi. Visās telpās ir plānota  apzaļumošana, kas piešķirs telpai vitalitāti un veicinās mājīgu siltuma sajūtu," stāsta biroja interjera arhitekte Rita Laudere.

Aptauja

Par kuru tēmu LASI.LV vēlētos uzzināt un lasīt vēl vairāk?

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.