Grāmatnīcu tīkls "Globuss" apkopojis pagājušās nedēļas pirktākās grāmatas. Grāmatu tops arī šoreiz visai daudzpusīgs - romāni, dokumentālā literatūra, grāmatas bērniem.

Reklāma

Atskatāmies uz grāmatnīcu "Globuss" un internetveikala www.eglobuss.lv aizvadītās nedēļas pirktāko grāmatu topu. 

"Globusa" desmitnieks.

Vasaras pilnbrieds nav mazinājis vēlmi lasīt grāmatas. Tā liecina grāmatnīcu "Globuss" pagājušās nedēļas pārdotāko grāmatu saraksta virsotne, kurā redzam divas nopietnas grāmatas. Pirmajā vietā kinozinātnieces Valentīnas Freimanes dzīves grāmata "Antigones likums" (izdevējs "theroom" un "Ekrāns"), kas taisnības labad ir jāpiesaka arī kā Jolantas Treiles kā grāmatas sastādītājas veikums, jo izdevums sagatavots no Valentīnas Freimanes interviju fragmentiem. Pirmā grāmata "Ardievu, Atlantīda!" bija kinozinātnieces bērnības un jaunības dienu atmiņas, kas nesa sevī gan mierlaiku dzīves piepildītību, gan kara gadu un holokausta traģēdiju. Šajā grāmatā dzīve sākas no pēckara gadiem. Ar zaudējumiem, kuri nav atgūstami, un vēl atrodamajām lauskām no pagātnes. Stāsts aizved līdz pat mūža nogalei. Bagāts mūžs - tā mēdz teikt par tik leģendāriem cilvēkiem, kuru personība ir atstājusi atspulgus laikabiedros. Šī gāmata tapusi ar uzmanību un toleranci pret grāmatas varones attieksmi pret dzīvi un cilovēkiem.  Jolanta Treile norāda: "Skaidrs, ka Valentīnas pabeigta un akceptēta grāmata būtu pavisam citāda, caurcaurēm autentiska. Viņa mēdza uzsvērt atbildību par saviem vārdiem (..)" Taču dzīvē notiek tā, kā notiek. Un lasītāja ieguvums ir šis uzticībā izstāstītais stāsts.

Grāmata "Antigones likums".

Otrā vieta grāmatai, kas  ir jaunums grāmatnīcās, Ivandes Kaijas dienasgrāmata ar izvērstiem Gundegas Grīnumas komentāriem "Es stāstu visu" (izdevniecība "Dienas Grāmata"). Kārtējais izdevums sērijā, kur satiekas literatūrzinātnieka skatījums uz rakstnieka personību un daiļradi un rakstnieka radošā versija. Romānu par Ivandi Kaiju sērija rakstīja Inga Gaile. Nu pienācis laiks monogrāfijai. Izvēlētais ceļā - neveidot klasisku monogrāfiju, bet ļaut runāt rakstnieces dienasgrāmatām, šoreiz ir pilnībā attaisnojies. 

Rakstnieces dienasgrāmatas, no kuru mehāniskās pārpublicēšanas 21. gadsimta lasītājs (izņemot privāto un psiholoģisko kontekstu), daudz gudrāks netiktu, "atver" literatūrzinātnieces Gundegas Grīnumas komentāri. Tie pārtulko mums nianses par notikumiem, vietām, personībām, kuras jau laika ritumā kļuvušas neatpazīstamas. Vai pareizāk sakot - atpazīstamas tikai lasītājam, kuram dienasgrāmatās fiksētais laiks (1911-1921)  un notikumi bijuši pētniecības mērķis. Dažā lappusē komentāru apjoms ir lielāks nekā dienasgrāmatas oriģinālteksts. Nē, tas netraucē - tieši pretēji - palīdz lasītājam pietuvoties laikmetam, kurā Ivande Kaija dzīvojusi un rakstījusi par savām izjūtām, nodomiem, pārdzīvojumiem. Stipra personība ar savu pārliecību un uzskatiem, kas parasti ir pretrunā patriarhālā domāšanā balstītai lietu kārtībai. Liktens pret rakstnieci nav bijis žēlīgs - 1921. gada aprīļa sākumā viņa piedzīvo smadzeņu trieku, kas neatgriezeniski ietekmē maņas un kustību spēju līdz par mūža beigām. Gundega Grīnuma novēlējusi: "Lai grāmatai ieinteresēts, gudrs un iejūtīgs lasītājs!" 

Aptauja

Kāds ir jūsu biežākais LASI.LV apmeklējuma laiks?

KONTEKSTS

Grāmatnīcas "Globuss" jau 30 gadus pazīstamas kā ārzemju grāmatu un kancelejas preču tirdzniecības tīkls ar 12 grāmatnīcām Latvijā un internetveikalu www.eglobuss.lv ar pasūtījumu piegādi visā pasaulē. Jau vairāk nekā 10 gadus "Globuss" ir populārā vācu rakstāmpiederumu ražotāja "STABILO'' oficiālais izplatītājs Latvijā, piedāvājot kvalitatīvu un oriģinālu sortimentu. "Globuss" ir ideāla pieturvieta grāmatu pasaulē tiem, kuri vēlas iepazīties ar mūsu profesionālo, pieredzējušo speciālistu izvēlētu – ārzemju un Latvijas izdevēju labāko un populārāko izdevumu klāstu. Aicinām ienākt pie mums, kad padomā konkrēts pirkums, un arī tad, kad ir pienācis brīdis apstāties skrējienā un izbaudīt mirkli sirsnīgā atmosfērā starp grāmatām.

Jaunākās grāmatas un kancelejas preces meklē šeit.