No nākamā gada elektroskrejriteņu reģistrēšana būs obligāta. Elektrisko skūteru vadītājiem ieviesti stingrāki noteikumi.

Personām, kas jaunākas par 14 gadiem, ir aizliegts piedalīties ceļu satiksmē ar elektroskrejriteni, bet tām, kas sasniegušas 14 gadu vecumu, tas ļauts, ja nokārtotas vadīšanas tiesības. 

Tāpēc no šā gada septembra elektronisko pakalpojumu sniedzējiem, kuri nodrošina elektroskrejriteņu kā koplietošanas transportlīdzekļu izmantošanu, mobilajā aplikācijā vai tīmekļvietnē jāpārbauda pakalpojuma saņēmēja identitāte un vecums. 

Ieviesti un saistoši kļuvuši jauni sodi elektroskūteru vadītājiem – par tālruņu un viedierīču lietošanu braucot (izņemot, ja izmanto brīvroku sistēmu) elektroskrejriteņu vadītājiem piemēro naudassodu no 10 līdz 30 eiro. Sodanaudu no 50 līdz 250 eiro piemēro arī tiem, kas neievēro prasības attiecībā uz elektroskrejriteņu tehnisko stāvokli vai ražotāja noteiktiem tehniskajiem parametriem.

Elektroskrejriteņu vadītājiem palielināts iespējamais naudassods par elektroskūtera vadīšanu reibumā un drošas distances vai intervāla neievērošanu, kā arī par braukšanu pie aizliedzošā luksofora signāla vai par nepakļaušanos satiksmes regulētāja signālam, vai par braukšanu virzienā, kas aizliegts ar satiksmes regulētāja signālu.

Būtiski, ka no 2024. gada elektrisko skrejriteņu reģistrēšana būs obligāta, ne vairs brīvprātīga. 

Elektroskrejriteņi jāreģistrē līdz 2024. gada 31. martam, un pēc šā termiņa ar nereģistrētiem ceļu satiksmē būs aizliegts piedalīties. Attiecīgi elektroskrejriteņiem pie to konstrukcijas jābūt pielīmētai valsts reģistrācijas uzlīmei.

Jāpiebilst, ka elektrisko skrejriteņu lietošanu un noteikumu ievērošanu tagad var kontrolēt arī pašvaldības policija.

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.