Jau drīz būs apritējis gads kopš ceļu satiksmes noteikumu ievērošanu uzrauga ne tikai ceļu policija, bet arī pašvaldības policija. Statistika rāda, ka pašvaldības policijas piesaistīšana satiksmes kontrolei sniedz labus rezultātu. Pagājušajā mēnesī par ceļu satiksmes noteikumu neievērošanu Rīgā pieķerti 145 autovadītāji. No tiem TOP 3 pārkāpumi bija braukšana pa sabiedriskā transporta joslu, stāvēšanas un apstāšanās noteikumu neievērošana un aizlieguma ceļa zīmes neievērošana, vēsta “360TV ZIŅneši”.

Reklāma

Piemērojot naudas sodus, aprīlī policisti Rīgas pilsētas budžetu ir papildinājuši par aptuveni pusmiljonu eiro. Skaidrs, ka darba roku policijā trūkst un, ja nekas krasi nemainīsies, būs jādomā jauni risinājumi, un viens tāds esot.

Andrejs Aronovs, Rīgas pašvaldības policijas priekšnieka vietnieks stāsta: “Šobrīd mēs strādājam ar Rīgas pašvaldību vairākos projektos, viens no tiem ir viedpilsēta. Būtu jauki, ja visas tās kameras, kas ir izvietotas pilsētvidē, neskaitot tikai policijas, bet arī citas – visas apvienotas vienā tīklā un fiksētu visu iespējamo, kas ir vajadzīgs.”

Viena liela pārredzoša acs – šāds ierosinājums izskanēja šī gada martā pēc uzbrukuma Okupācijas muzejam. Iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis toreiz deva rīkojumu mēneša laikā apzināt, kas būtu izmantojams jau no šobrīd uzstādītā.

“Godīgi sakot, mēneša laikā tas laikam nebija fiziski izdarāms pietiekami komplicētas un atšķirīgas pieejas dēļ, kādas līdz šim ir bijušas Latvijā,” 

komentē iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis.

Tomēr ideja par vienotu videonovērošanas tīklu nav atmesta. Plānots iepirkt papildu kameras 700 tūkstošu eiro vērtībā, un sadarbībā ar Latvijas Valsts ceļiem sākts darbs pie vienotas programmatūras izstrādes.

Plašāk skaties video!

Aptauja

Par kādu saturu LASI.LV būtu gatavs maksāt?

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.