Latvijas profesionālais riteņbraucējs Toms Skujiņš no "Lidl-Trek" komandas sestdien Itālijā Pasaules tūres kalendārā iekļautajās prestižajās vienas dienas sacensībās "Strade Bianche" izcīnīja otro vietu, zaudēdams tikai pasaules ranga līderim slovēnim Tadejam Pogačaram.

Tas 32 gadus vecajam carnikavietim ir līdzšinējais karjeras labākais sniegums tieši vienas dienas mačos. Fiziski smagajās sacensībās teicami cīnījās arī Krists Neilands, kurš finišēja 16. vietā.

"Strade Bianche" vēsture salīdzinājumā ar tādām pavasara klasikām kā Parīze–Rubē vai Lježa–Bastoņa–Lježa nav tik sena, jo profesionāļi Sjēnas pilsētas apkārtnē pirmo reizi startēja 2007. gadā. Pārbaudījums ir smags, kam par iemeslu ir distancē iekļauti grants jeb zemes ceļi, piedevām ar stāviem kāpumiem. 

Ja sacensību dienā arī uzlīst, kā tas Sjēnas apkārtnē notika arī sestdien, tad sportistiem 215 km garais brauciens var kļūt par īstu elli. 

Šoreiz bija jāpievar 14 grants sekcijas, trešdaļa no visas distances. Itālijas grants ceļi nebija tik bedraini, kā pierasts redzēt Latvijas pavasaros, taču tāpat vietām bija ūdens izskalojumi un dubļi. Vienā no šādām vietām Skujiņš piedzīvoja kritienu, jo pirms viņa līdzsvaru zaudēja komandas biedrs Kvins Simonss. Ņemot vērā, ka latvietim divas reizes plīsa arī riepas kamera, tiešām jābrīnās, ka viņš teju visu laiku bija vadošajā grupā, galvenais, ka arī pašos svarīgākajos brīžos. Pirmās vietas liktenis izšķīrās 81 km pirms finiša, jo vienā no grants sekcijām no visiem aizmuka Tadejs Pogačars, kuram šīs bija pirmās sacensības šajā gadā. Interesanti, ka pirms starta viņš intervijā atklāja, ka mēģinās atrauties tieši Sanmartino grants sekcijā un to arī paveica. Kamēr pārējie nevarēja vienoties, vai dzīties pakaļ, slovēnis iekrāja trīs minūšu pārsvaru, ko komfortabli nosargāja līdz pat finišam. Savukārt Skujiņš no peletona aizmuka 28 km pirms finiša, tobrīd panākot otrajā vietā esošo beļģi Maksimu van Filu. Finišs bija Sjēnas vecpilsētā, pēdējais kilometrs veda pret kalnu un tajā Skujiņam bija vairāk spēka, beļģi pārspējot par trim sekundēm, bet Pogačaram zaudējot 2:44 minūtes. Otrā vieta ļāva kāpt ne tikai uz goda pjedestāla, bet tikt arī pie 320 UCI ranga punktiem. Arī Neilands bija ļoti aktīvs peletonā, mēģinot gan to raustīt, gan aizmukt. Viņš finišā uzvarētājam zaudēja nepilnas septiņas minūtes. Abi Latvijas riteņbraucēji turpat Itālijā jau šodien uzsāks "Tirreno-Adriatico" daudzdienu tūri.

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.