Zviedrijas pilsētā Malmē sestdien notikušajā Eirovīzijas dziesmu konkursā uzvarēja Šveici pārstāvošais dziedātājs Nemo ar dziesmu "The Code", kopā iegūstot 591 punktu.

Latvijas pārstāvis Dons (Artūrs Šingirejs) ar dziesmu "Hollow" finālā ierindojās 16. vietā. Dona izpildītajai dziesmai Eirovīzijas dalībvalstu žūrijas kopumā piešķīra 36 punktus, bet skatītāju balsojumā dziesma ieguva 28 punktus.

Saskaitot dažādu valstu skatītāju balsojumus, visvairāk punktu ieguva Horvātija.

Konkursa finālā otro vietu ieguva Horvātiju pārstāvošais dziedātājs Baby Lasagna ar dziesmu "Rim Tim Tagi Dim". Šī dziesma ieguva visvairāk punktu skatītāju balsojumā, bet saskaitot kopā žūrijas un skatītāju balsis, viņš kopā saņēma 547 punktus, tādējādi paliekot otrais. Trešajā vietā ierindojās Ukrainas duets Alyona Alyona & Jerry Heil ar dziesmu "Teresa & Maria", kopā saņemot 453 punktus.

Ceturto vietu ieņēma Franciju pārstāvošais dziedātājs Slimans ar dziesmu "Mon amour", kas kopā saņēma 445 punktus. Izraēlas dziedātāja Edena Golana ar dziesmu "Hurricane" ("Viesuļvētra") ieguva 5. vietu.

Ukrainas dziedātājas Latvijas skatītāju balsojumā ieguva otro vietu.

Lietuvas pārstāvis Silvestrs Belte ierindojās 14. vietā, Igauniju pārstāvošā hiphopa grupa "5miinust" un folka panku duets "Puuluup" – 20. vietā.

Dona uzstāšanās finālā Latvijā bija ļoti gaidīta. Iepriekšējā reize, kad Latvijas pārstāvis kāpa uz Eirovīzijas fināla skatuves, bija 2016. gadā, un to paveica Justs ar Aminatas Savadogo sarakstīto dziesmu "Heartbeat". Viņš toreiz ierindojās 15. vietā.

Pēc fināla dziedātājs Dons ar Latvijas Televīzijas starpniecību pateicās par lielo atbalstu: 

"Paldies visiem latviešiem un draugiem, Latvijas atbalstītājiem. 

Mēs apsteidzām tomēr lielas valstis! Latvieši var!"

Dons izbaudīja prieku uzstāties Eirovīzijas finālā.

Jāpiebilst, ka šogad Eirovīzijas dziesmu konkurss Zviedrijā notika diezgan saspīlētā gaisotnē. Malmē notika Palestīnas atbalstītāju protesta akcijas, kas lika Zviedrijas drošības dienestiem iespringt. Arī konkursa norises vietā daļa skatītāju vicinājuši Palestīnas karogus, bet, kad uzstājusies Izraēlas pārstāve, daļa skatītāju ūjinājuši. Tomēr Eirovīzijas daudzi skatītāji bijuši Izraēlas pusē. To parāda skatītāju balsojums, kurā Horvātijai 1. vieta (337 punkti), Izraēlai – 2. vieta (323 punkti), Ukrainai – 3. vieta (307 punkti). Francija no skatītājiem saņēma 227 punktus, iegūstot ceturto vietu, bet Šveice skatītāju balsojumā ieguvusi 5. vietu ar 226 punktiem. Pateicoties dažādu valstu mūzikas profesionāļu žūrijām, kas Šveicei deva 365 punktus, tā ierindojās 1. vietā.

Kuras valstis balsoja par Latviju

Dati: EBU; norādīti pēc balsojuma iegūtie punkti.

Aptauja

Par kuru tēmu LASI.LV vēlētos uzzināt un lasīt vēl vairāk?

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.