Par spīti bažām, ko vēl pirms nepilna mēneša sagādāja veselības likstas, 23 gadus vecā Patrīcija Eiduka no Vecbebriem vakar Itālijas pilsētiņā Valdifjemmē apliecināja savu piederību distanču slēpošanas elitei, ar teicamu finišu noslēdzot prestižo distanču slēpošanas seriālu "Tour de Ski".

Pirms pēdējā, septītā posma – 10 km distances brīvajā stilā – Eiduka kopvērtējumā bija 12. pozīcijā, ar labām izredzēm pacīnīties par desmitnieku. Dalībniecēm distances pēdējo trešdaļu nācās slēpot pret stāvu kalnu, ko parasti izmanto kalnu slēpotāji slaloma sacensībām, tāpēc svarīgi bija pareizi sadalīt spēkus. Eiduka sāka prātīgi, pēc 2,3 km atradās 21. vietā, pēc 6,8 km atzīmes trīs vietas augstāk, bet beigu daļā apsteidza lielāko daļu pretinieču, sev priekšā palaižot vien četras. Piektā vieta Eidukai ir atkārtots personīgais rekords, jo piektā viņa vienā no "Tour de Ski" posmiem bija arī pērn. Šoreiz tālu nebija arī goda pjedestāls, jo trešajā vietā finišējusī francūziete Dolfīna Klodēla bija tikai par 3,3 sekundēm naskāka. Bez jauna rekorda Eiduka gan nepalika, jo kopvērtējumā viņa "Tour de Ski" noslēdza astotajā vietā jeb par sešiem pakāpieniem augstāk nekā pirms gada. 

Par seriāla uzvarētāju kļuva amerikāniete Džesija Diginsa, kurai Eiduka zaudēja divas minūtes un 23 sekundes. Arī te progress, jo pērn viņa no pirmās vietas atpalika vairāk par piecām minūtēm.

Savukārt Latvijas kalnu slēpošanas vēsturē jaunu ierakstu veica 20 gadus vecā Dženifera Ģērmane, kura Slovēnijā Pasaules kausa posmā slalomā izcīnīja 12. vietu. Vēl pirms valstiskās neatkarības atgūšanas no latviešu slēpotājām augstāk spēja tikt vien Dženiferas mamma Ulla Ģērmane (tolaik Lodziņa), kuras labākais rezultāts Pasaules kausā bija ceturtā vieta. Ģērmane juniore Kraņska Gorā pirmajā braucienā bija 23. vietā, bet otrajā uzrādīja pat piekto labāko rezultātu, divu braucienu summā uzvarētājai Petrai Vlhovai no Slovākijas zaudējot 2,23 sekundes.

Patrīcija Eiduka.

Biatlonisti tikmēr sacentās Pasaules kausa ceturtajā posmā Oberhofā Vācijā. Individuāli augstākā vieta Andrejam Rastorgujevam iedzīšanā (25.), taču priecīgs var būt arī Renārs Birkentāls, kurš šāva bez kļūdām un sasniedza savu līdzšinējās karjeras rekordu (27.), iedzīšanā gan noslīdot 15 pozīcijas zemāk. Dāmu sacensībās otro reizi šosezon PK posmos piedalījās Baiba Bendika, kurai sprintā 45. vieta ar trim soda apļiem, bet iedzīšanā septiņi neaizvērti mērķi lika noslīdēt uz 51. pozīciju. Pagalam neveiksmīgas Latvijas biatlonistiem izvērtās stafetes, jo gan vīri, gan dāmas kā pirmie tika apsteigti par apli un palika pēdējie – attiecīgi 21. un 18. vietā.

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.