Japānā gada pirmajā dienā notikušajā zemestrīcē bojāgājušo skaits otrdien bija pieaudzis vismaz līdz 48 cilvēkiem, bet eksperti brīdina par pēcgrūdieniem, kas var turpināties visu nedēļu un var būt pietiekami spēcīgi, lai ietekmētu tās ēkas un infrastruktūras daļas, kas jau bojātas pirmajā zemestrīces vilnī.

Japānas Meteoroloģijas aģentūras pirmdien reģistrētā zemestrīce bija 6–7,6 magnitūdas stipra. Pēc tam sekoja ap trīs magnitūdu spēcīgi, daudzi pēcgrūdieni. Visvairāk cietusi Isikavas prefektūra Honsju salā, Japānas vidusdaļā pie Japāņu jūras. Tur sagruva daudzas ēkas un izcēlās vairāki lielāki ugunsgrēki, turklāt pilnībā vai daļēji nopostīts ceļu tīkls, kas apgrūtina glābēju nonākšanu līdz cietušajiem rajoniem. Vairākās vietās vakar vēl nebija atjaunota ūdens un elektrības apgāde, kā arī mobilie sakari. 

Japānas premjers Fumio Kisida brīdinājis, ka upuru skaits var pieaugt un postījumu apmērus varēs aplēst tikai pēc visu cietušo vietu sasniegšanas, taču skaidrs, ka zaudējumi ir "ļoti lieli". Teju 100 tūkstošiem cilvēku dots rīkojums evakuēties no savām mājām, kas varētu būt nedrošas, un tie izmitināti skolās un sporta zālēs. Glābšanas darbos iesaistīta Japānas armija.

Zemestrīce Japānā.

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.