Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis intervijā izdevumam "Politico" paudis nopēlumu idejai par atteikšanos no teritorijām apmaiņā pret karadarbības izbeigšanu, uz ko atbilstoši avotu teiktajam grasoties uzstāt Donalds Tramps, ja viņš atgriezīsies Baltajā namā.

ASV laikraksts "Washington Post", atsaucoties uz avotiem, kas ir pazīstami ar plānu, vēstīja, ka Tramps grasās vērst spiedienu uz Kijivu, lai piespiestu Ukrainu atteikties no daļas savu teritoriju, arī Krimas un Donbasa.

Zelenskis šādus plānus nodēvēja par primitīviem.

"Ja darījums ir, ka mēs vienkārši atdodam savas teritorijas, jo tieši šī ideja slēpjas aiz tās, tad tā ir ļoti primitīva ideja," 

sacīja Zelenskis.

"Man ir vajadzīgi ļoti nopietni argumenti. Man nav vajadzīga fantastiska ideja, man ir vajadzīga reāla ideja, jo uz kārts liktas cilvēku dzīvības," norādīja Ukrainas prezidents.

Jebkurš darījums, kas Krievijas diktatoram Vladimiram Putinam vienkārši atdos teritorijas apmaiņā pret karadarbības pārtraukšanu, tikai pavērs iespēju jauniem krievu iekarošanas kariem nākotnē, brīdināja Zelenskis.

Aptauja

Kurš būs nākamais ASV prezidents?

Miers, kas panākts sarunu ceļā, nedrīkst Putinam atstāt "nekādas iespējas savu plānu īstenošanai", sacīja Ukrainas prezidents.

Ukraiņi notriekuši 18 krievu raķetes un 39 no 40 lidrobotiem

Ukraiņu karavīri naktī uz ceturtdienu notriekuši 39 no 40 bezpilota lidaparātiem "Shahed", ko krievi raidīja uz Ukrainu, pavēstījis Ukrainas armijas ģenerālštābs.

"Krievu okupanti naktī veica vēl vienu masveida triecienu Ukrainai, izmantojot spārnotās raķetes un bezpilota lidaparātus "Shahed-136/131"," paziņoja ģenerālštābs.

Savukārt Ukrainas gaisa spēku komandieris Mikola Oleščuks vietnē "Telegram" pavēstījis, ka kopumā Ukrainas pretgaisa aizsardzības spēki iznīcinājuši 57 no gaisa mērķiem, ar kuriem Krievija naktī uzbruka Ukrainai. Uzbrukumi galvenokārt bija vērsti pret Ļvivas apgabalu.

Papildus lidrobotiem Krievija uzbruka ar 20 spārnotajām raķetēm "H-101/H-555" no stratēģiskajiem bumbvedējiem "Tu-95", sešām ballistiskajām raķetēm "H-47М2 Kinžal", kas tika izšautas no lidmašīnām "MiG-31", 12 raķetēm "S-300" un četrām raķetēm "H-59".

Ukrainas pretgaisa aizsardzības spēkiem izdevās iznīcināt 16 raķetes "H-101/H-555", divas raķetes "H-59" un 39 lidrobotus.

Ukraina: Krievijas dzīvā spēka zaudējumi sasniedz 450 890

Krievijas karaspēka dzīvā spēka zaudējumi Ukrainā līdz ceturtdienas rītam sasnieguši 450 890 karavīrus, ziņo Ukrainas armijas ģenerālštābs.

Saskaņā ar ģenerālštāba datiem diennakts laikā iznīcināti 810 iebrucēji.

Kopš atkārtotā iebrukuma sākuma 2022. gada 24. februārī krievi zaudējuši 7137 tankus, 13 679 bruņutransportierus, 11 452 lielgabalus un mīnmetējus, 1040 daudzlādiņu reaktīvās iekārtas, 754 zenītartilērijas iekārtas, 347 lidmašīnas, 325 helikopterus, 9104 bezpilota lidaparātus, 2069 spārnotās raķetes, 26 kuģus un ātrlaivas, vienu zemūdeni, 15 298 automobiļus un autocisternas, kā arī 1882 specializētās tehnikas vienības.

Krievijas zaudējumu apmērs tiek precizēts, jo informācijas ieguvi traucē karadarbība.

KONTEKSTS

2022. gada 24. februārī Krievijas diktators Vladimirs Putins deva pavēli iebrukt Ukrainā. Putins apgalvoja, ka NATO gatavojas izmantot Ukrainu kā placdarmu agresijai pret Krieviju, lai gan šiem apgalvojumiem nebija pierādījumu. Starptautiskā krimināltiesa (SKT) 2023. gada martā izdeva Putina aresta orderi par nelikumīgu ukraiņu bērnu deportāciju no okupētajām teritorijām Ukrainā. 

Ukrainas atbalstītāji nezaudē ticību, ka ukraiņi vēl ir ceļā uz uzvaru un agri vai vēlu Krievijas okupantu armijai nāksies atkāpties no Ukrainas zemes.