Viena no ietekmīgākajām Vācijas politiķēm galēji kreiso nometnē Zāra Vāgenknehta, kura nesen pameta kreiso ekstrēmistu partiju "Die Linke" (Kreisie), pirmdien oficiāli nodibinājusi jaunu partiju.

Vāgenknehta partijas dibināšanas pasākumā vienā no Berlīnes viesnīcām paziņoja, ka viņa un pārējie jaunās partijas biedri liek pamatakmeni partijai, kurai ir potenciāls pamatīgi mainīt Vācijas politisko spektru un, pats galvenais, pamatīgi mainīt politiku Vācijā.

Partijas dibināšana notika aiz slēgtām durvīm. Tās programma tiks paziņota tuvākajā laikā. Sagaidāms, ka partiju vadīs divi līderi.

Vāgenknehta un deviņi viņas līdzgaitnieki oktobrī pameta "Die Linke" Bundestāga frakciju un paziņoja par plānu dibināt jaunu partiju. Viņas politiskā kustība, kas tika dēvēta par Zāras Vāgenknehtas savienību (BSW), sākotnēji tika dibināta kā biedrība. Tas bija sagatavošanās solis jaunās partijas izveidei un palīdzēja savākt tai ziedojumus.

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.