Berlīnes ekonomikas, enerģētikas un uzņēmējdarbības senatore Franciska Gifeja guvusi vieglus ievainojumus uzbrukumā, kas otrdienas pēcpusdienā noticis Rudovas apkaimes bibliotēkā.

Kāds vīrietis negaidīti no aizmugures iesitis Gifejai ar somu, kurā atradušies cieti priekšmeti, ziņo Vācijas galvaspilsētas policija un prokuratūra. Pēc uzbrukuma Gifeja, kas pārstāv sociāldemokrātus (SPD) un iepriekš ieņēma Berlīnes mēra amatu, uz neilgu laiku nogādāta slimnīcā. Uzbrucēja motīvi pagaidām nav zināmi. Pēdējā laikā Vācijā notikuši jau vairāki uzbrukumi politiķiem un partiju aktīvistiem, kas iesaistījušies aģitācijā pirms gaidāmajām Eiropas Parlamenta (EP) vēlēšanām. 

Piektdien Drēzdenē tika piekauts EP deputāts Matiass Eke, kurš arī pārstāv SPD. 

Dažas minūtes vēlāk tā pati četru cilvēku grupa uzbruka zaļo kampaņas aktīvistam, kas izlīmēja partijas priekšvēlēšanu plakātus. Savukārt otrdienas pēcpusdienā kāds vīrietis un sieviete Drēzdenē uzbruka vēl vienam zaļo politiķim, kurš arī izlīmēja plakātus. Uzbrucēji noplēsuši arī divus plakātus. Otrdien zemju iekšlietu ministri vienojās, ka nepieciešami bargāki sodi par vardarbīgiem uzbrukumiem politiķiem.

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.