Krievijas diktators Vladimirs Putins svētdien iecēla līdzšinējo aizsardzības ministru Sergeju  Šoigu par Drošības padomes sekretāru, savukārt aizsardzības ministra amatam izvirzīja līdzšinējo pirmo vicepremjeru Andreju Belousovu, ziņo Kremļa preses dienests.

Reklāma

Aizsardzības ministrs amatā jāapstiprina parlamenta augšpalātai Federācijas padomei.

Putins arī ierosinājis Federācijas padomei atstāt amatos ārlietu ministru Sergeju Lavrovu, iekšlietu ministru Vladimiru Kolokoļcevu, Federālā drošības dienesta (FSB) direktoru Aleksandru Bortņikovu, Ārējā izlūkdienesta (SVR) direktoru Sergeju Nariškinu un vairākas citas amatpersonas, kuras izvirza prezidents.

Otrdien notika Putina "inaugurācija" Krievijas prezidenta amatā uz jaunu termiņu un pēc tam atkāpās premjerministrs Mihails Mišustins, kuru Putins atkārtoti izvirzīja valdības vadītāja amatam.

Nikolaju Patruševu, kurš bija Drošības padomes sekretārs kopš 2008. gada, bet pirms tam kopš 1999. gada bija FSB direktors, Putins atbrīvoja no amata "saistībā ar pāriešanu citā darbā". Netiek minēts, kāds būs viņa jaunais amats.

Pēc Krievijas Drošības padomes sekretāra Nikolaja Patruševa domām, "Baltijas valstu rusofobiskās metodes salīdzināmas ar hitleriskajām".

Šoigu bija aizsardzības ministrs kopš 2012. gada. Kopš 90. gadu pirmās puses viņš bija ārkārtējo situāciju ministrs, bet 2012. gadā pusgadu bija Maskavas apgabala gubernators.

68 gadus vecais Šoigu tiek uzskatīts par Putinam tuvu personu, viņs ir medījis un atpūties kopā ar diktatoru. Šoigu ir viens no valdošās partijas "Vienotā Krievija" dibinātājiem. Tomēr režīmu atbalstošie aktīvisti un blogeri viņu asi kritizē par Krievijas karaspēka neveiksmēm Ukrainā.

65 gadus vecais Belousovs, kurš pēc izglītības ir ekonomists, bija pirmais vicepremjers kopš 2020. gada. Viņa pārziņā bija ekonomikas jautājumi. 2012.-2013. gadā viņš bija ekonomikas attīstības ministrs,  bet no 2013. līdz 2020. gadam - prezidenta padomnieks ekonomikas jautājumos.

ISW: Pārbīdes Krievijas Aizsardzības ministrijā liecina par gatavošanos ilgstošam karam

Pārbīdes Krievijas Aizsardzības ministrijā un līdzšinējā ministra Sergeja Šoigu nomaiņa ar Andreju Belousovu liecina, ka diktators Vladimirs Putins sper soļus, lai sagatavotos ilgstošam karam Ukrainā un konfrontācijai ar NATO nākotnē, uzskata ASV Kara studiju institūta (ISW) pētnieki.

Belousova iecelšana ministra amatā ir svarīgs notikums centienos radīt visus ekonomiskos nosacījumus ilgstošam konfliktam, norāda domnīcas eksperti.

Belousovam nav militāras pieredzes, bet to nevar uzskatīt par anomāliju, jo arī Šoigu nebija armijas dienesta pieredzes.

Teju desmit gadi, ko Belousovs pavadījis ekonomiskās attīstības ministra amatā, kā arī piedalīšanās dažādu inovācijas projektu, arī dronu izstrādes, vadībā, sagatavoja viņu tam, lai vadītu ministriju, kur Šoigu saskārās ar apsūdzībām korupcijā un tika pakļauts asai kritikai.

Belousovam ir efektīva tehnokrāta reputācija, un avoti apgalvo, ka viņam ir labas attiecības ar Putinu.

Putins, pēc visa spriežot, apņēmies izmantot Belousova pieredzi, lai apvienotu militāro un ekonomikas politiku.

Šie centieni liecina, ka Kremlis turpina gatavoties ilgstošam karam Ukrainā, norāda ISW.

Aptauja

Par kuru tēmu LASI.LV vēlētos uzzināt un lasīt vēl vairāk?

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.