Divas protestētājas svētdien Parīzē Luvras muzejā ar zupu apšķiedušas Leonardo da Vinči gleznas "Mona Liza" aizsargstiklu. "Kas ir svarīgāks - māksla vai tiesības uz veselīgu un ilgtspējīgu pārtiku," vaicāja protestētājas.

"Jūsu zemkopības sistēma ir slima. Mūsu lauksaimnieki darbā mirst," turpināja protestētājas, līdz apsargi viņām priekšā novietoja melnus aizslietņus un aizveda no telpas.

Atbildību par akciju uzņēmusies organizācija "Riposte Alimentaire" ("Pārtikas pretuzbrukums").

Akcija iezīmē "sākumu pilsoniskās pretošanās kampaņai ar skaidru prasību pēc ilgtspējīgas pārtikas sociālās drošības", teikts organizācijas paziņojumā.

Francijas lauksaimnieki protestē jau vairākas dienas, pieprasot uzlabojumus atalgojuma, nodokļu un regulējumu jomā.

Šis nav pirmais uzbrukums da Vinči gleznai.

2022. gada maijā kāds vīrietis svieda gleznai ar krēma pīrāgu. Māksliniekiem būtu vairāk jākoncentrējas uz planētu, viņš pauda.

Pateicoties biezajam aizsargstiklam, glezna necieta.

Glezna atrodas aiz stikla kopš 1956. gada, kad kāds bolīvietis gleznai svieda ar akmeni, nodarot bojājumu gleznai vietā, kur attēlots kreisais elkonis.

Kopš 2005. gada gleznu sargā ložu necauršaujams stikls.

2009. gadā kāda sieviete svieda gleznai ar tukšu tējas tasi, nobrāžot stiklā nelielu švīku.

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.