Pirms 83 gadiem laikraksts “Padomju Latvija” atgādināja okupētās Latvijas iedzīvotājiem par gaidāmajiem svētkiem, kas pēc iekļaušanas PSRS tiem kā īsteniem padomju pilsoņiem būs jāsvin: “Padomju Latvijas darba sievietes un visi darba ļaudis kopā ar PSRS vecākajām republikām šogad pirmo reizi svinēs starptautisko komunistisko sieviešu dienu.

Šo dienu Padomju Savienības vecākajās republikās vienmēr atzīmē ar plašiem sarīkojumiem, sapulcēm rūpnīcu, uzņēmumu un iestāžu strādnieku klubos, skolās un citur.

Visa padomju zeme godina darba sievieti. Arī kapitālistiskajās valstīs, kaut arī slepenībā, darba sievietes svin starptautisko sieviešu dienu.

8. martā buržujisko valstu darba sievietes demonstrē savu gatavību cīņai pret kapitālismu, pret kara kurinātājiem, demonstrē savu mīlestību pret visas pasaules darba ļaužu dzimteni – Padomju Savienību. (..) Padomju Savienības sieviete ir vislaimīgākā pasaulē.

Staļina Konstitūcija sievietei nodrošina tiesības uz darbu, izglītību, atpūtu, tiesības uz materiālo nodrošināšanu vecuma dienās un slimības gadījumos. (..)

Padomju Latvijas sievietes šogad 8. martu atzīmēs ar lielu sajūsmu un apņemsies strādāt ar īstas padomju patriotes darba mīlestību, lai varētu cienīgi nostāties blakus PSRS vecāko republiku sievietēm.”

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.