NATO valstis izstrādājušas pasākumu kopumu, lai varētu ilgtermiņā militāri palīdzēt Ukrainai arī gadījumā, ja ASV prezidenta vēlēšanās novembrī uzvarēs Donalds Tramps, kurš ievēlēšanas gadījumā solījies samazināt militāro palīdzību Kijivai, atsaucoties uz saviem avotiem, ziņo laikraksts "The Wall Street Journal".

Reklāma

Plāns paredz nosūtīt uz Ukrainu augsta ranga NATO civilo amatpersonu, bet Vācijas pilsētā Vīsbādenē izveidot jaunu alianses pavēlniecību, kas koordinētu bruņojuma piegādi Kijivai un Ukrainas karavīru apmācību. Operācijā "NATO drošības palīdzība un apmācība Ukrainai" piedalīsies ap 700 karavīru no ASV un citām alianses valstīm. Viņi pārņems lielāko daļu misijas, ko ASV bruņotie spēki veic kopš 2022. gada februāra, kad Krievija iebruka Ukrainā, ziņo izdevums. Tādējādi par militāro palīdzību un apmācībām atbildēs NATO, nevis Vašingtona. 

"Pat tad, ja ASV samazinās vai atteiksies no atbalsta šiem centieniem, tie nepazudīs,"

laikrakstam sacījis bijušais ASV pastāvīgais pārstāvis NATO Ivo Dālders. Sagaida, ka par šiem pasākumiem oficiāli paziņos nākamnedēļ NATO samitā Vašingtonā.

Aptauja

Kurš būs nākamais ASV prezidents?

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.