Ekvadoras drošības spēkiem svētdien izdevies atgūt kontroli pār vairākiem cietumiem un atbrīvot vairāk nekā 200 cietumsargus un citus darbiniekus, kurus bija sagrābuši gūstā ieslodzītie.

Vardarbības uzliesmojums Ekvadorā sākās pirms nedēļas pēc kāda bīstama narkobarona izbēgšanas no cietuma. Vairākās ieslodzījuma vietās izcēlās nemieri, un Ekvadoras prezidents Daniels Noboa, kurš amatā atrodas kopš novembra, izsludināja valstī ārkārtējo stāvokli un noteica komandantstundu.

Narkotiku tirgoņu bandas atbildēja ar "kara pieteikšanu" un sāka nolaupīt policistus, rīkot sprādzienus un draudēt ar slepkavībām. Līdz šim nogalināti jau vismaz 19 cilvēki.

Ekvadoras armija svētdien publiskoja video, kurā redzams, kā tiek uzspridzinātas cietuma sienas Kuenkā, kur ieslodzītie bija sagrābuši par ķīlniekiem 61 cietuma darbinieku. Armija paziņoja, ka pilnībā kontrolē cietumu.

Ekvadoras drošības spēki atguvuši kontroli pār cietumiem.

Armija paziņoja, ka pārņēmusi savā kontrolē sešas ieslodzījuma vietas un Kotopaksi operācija turpinās, lai pārņemtu kontroli pār pēdējo cietumu, kas bija nonācis ieslodzīto varā.

Varasiestādes paziņoja, ka atbrīvots 201 cietumsargs un citi darbinieki, ko ieslodzītie bija sagrābuši par ķīlniekiem cietumos septiņās provincēs.

Vardarbība, kas saistīta ar narkotikām, ir smagi skārusi Ekvadoru, kas savulaik tika uzskatīta par miera bastionu, bet tagad kļuvusi par galveno pieturvietu kokaīna kontrabandā uz ASV un Eiropu.

Elvadorā no 2018. līdz 2022. gadam slepkavību skaits četrkāršojās, un pagājušajā gadā tika konfiscētas rekordliels daudzums narkotiku - veselas 220 tonnas.

Ekvadoras drošības spēki atguvuši kontroli pār cietumiem.

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.